Násilí v Jiráskově ul. ve Vysokém Mýtě

Policie ČR @PolicieCZ

Pardubický kraj: Ve Vysokém Mýtě došlo k násilnému útoku proti dvěma osobám. Podezřelý je zadržen, probíhají prvotní úkony.

Podezřelým je 74letý muž, který zatím z neznámých příčin zaútočil ve svém domě na dvojici osob a způsobil jí těžká zranění. Okolnosti případu nyní prověřujeme, právní kvalifikace skutku dosud nebyla stanovena. #policiepak

Zdroj: ZDE

Zásah letecké záchranné služby: ZDE

 

 

Hasičský záchranný sbor:

Technická pomoc Vysoké Mýto, Ulice: Jiráskova, Ohlášená:  17:18, Typ: Technická pomoc, Podtyp: Transport pacienta

Zdroj: ZDE

 

TN.cz: Brutální útok ve Vysokém Mýtě! Pro vážně zraněného musel letět vrtulník

Podezřelý muž měl ve Vysokém Mýtě zaútočit na dvě osoby. Jedna z nich byla velmi vážně zraněna a musela být letecky transportována do nemocnice. Okolnosti případu prověřuje policie.

Policie informovala o násilném útoku proti dvě lidem ve Vysokém Mýtě ve středu krátce po půl sedmé večer. Podezřelý muž byl v tu chvíli již zadržen.

„Podezřelým je 74letý muž, který zatím z neznámých příčin zaútočil ve svém domě na dvojici osob a způsobil jí těžká zranění. Okolnosti případu nyní prověřujeme, právní kvalifikace skutku dosud nebyla stanovena,“ informovali policisté.

Podle informací TV Nova jsou oběťmi muž a žena. Muž byl při útoku velmi vážně zraněn a zůstal ležet na místě činu, žena utekla pro pomoc.Pro vážně zraněného muže letěl záchranářský vrtulník, který ho přepravil do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Ženu převezli záchranáři do nemocnice sanitkou.

Zdroj: ZDE

 

CNN Prima News: Senior ve Vysokém Mýtě zaútočil sekerou na dva lidi, jeden je v kritickém stavu

Policie řeší závažný incident, který se odehrál ve středu odpoledne ve Vysokém Mýtě. Senior tam v domě zaútočil sekerou a dalším zatím nespecifikovaným nástrojem na dva lidi – ženu a muže. Agresora policie zadržela.

Útok se stal v jednom z domů v ulici Generála Závady a zůstali po něm dva těžce zranění. Muž je v kritickém stavu, žena i přes svá zranění po útoku běžela ven pro pomoc. Doběhla na policejní stanici, která je ve stejné ulici jen asi 20 až 30 metrů od místa činu. Útočník tam vběhl za ní a policisté ho ihned zpacifikovali. Pro vážně zraněného muže přiletěl vrtulník, ženu odvezla do nemocnice záchranka.

„Čtyřiasedmdesátiletý muž měl podle zatím zjištěných okolností zaútočit tupým předmětem, motiv činu není známý. Po zadržení se muž doznával a momentálně je na lékařském vyšetření. Budeme zjišťovat, zda byly osoby pod vlivem alkoholu,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí pardubických policistů Eva Maturová.

Místo činu ihned obsadila kriminálka a začala shromažďovat důkazy. Vynášela ven různé věci včetně sekery, která mohla být útočníkovou zbraní. Podle místních byl muž podivín, který po městě sbíral odpadky a vozil si je domů, pravděpodobně na topení. Uvnitř domu také choval slepice a přespávali u něj údajně i bezdomovci. Navíc to prý nebyl jeho první konflikt se zákonem.

Teď bude záležet na okolnostech, za jakých se incident odehrál. Policie zatím neurčila, zda půjde například o pokus vraždy, nebo těžké ublížení na zdraví.

Zdroj: ZDE

 

Foto: TV Nova

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.