Opozice pracuje pro občany Vysokého Mýta a láme si hlavu, pro koho pracuje starosta.

IMG_7239 - Kopie (2)Situaci ve Vysokém Mýtě pro opozici není zoufalá. O tom svědčí i zvýšený zájem občanů o dění na radnici a koneckonců i petice cca 1800 respondentů proti záměrům pana starosty. Naproti tomu on setrvává pouze u neustálých výpadů a medializace své osoby a odvrací tím pozornost od řešení skutečných problémů ve městě. Jestli je ve Vysokém Mýtě něco zoufalého, tak snaha vše překroutit naruby, viz reakce starosty Souška na článek popisující výzvu k rezignaci. Dehonestace opozice je přece jeho parketa. Své o tom vědí nejen čtenáři Deníku, ale i TRSu či Vysokomýtského Zpravodaje. Náznaky o jakýchsi vybájených penězovodech a bývalých radních, či zpochybňování serióznosti ŘSD jsou posledními z řady příkladů.

Opozice netvrdí, že je vše špatně. To dle pana starosty je vše předchozí v nepořádku. Stačí jen pečlivě přečíst jeho reakci. Jestliže „hlavní aktéři s dopravou nic neudělali“, pak starosta s ŘSD ani nejednal a o jiných hledaných řešeních jsem se nedočetl. V článku se opět píše o hobbymarketu, ale o hobby nepadlo na veřejném setkání ani slovo, naopak opakovaně znělo děsivé hyper. Ze lži ho obvinili petičníci, nikoli já. Sebereflexe je v článku zmiňována v souvislosti s vystoupením jejich zástupkyně, které se ani nepokusil vyvrátit jediné její tvrzení. Taky nebylo jak. Stažení „Změny Územního plánu“ z programu zastupitelstva pak není sebereflexe, ale pud sebezáchovy.

Prosazováním neekonomické a nereálné severní trasy R35 jsme údajně v kritické dopravní situaci. Co mají říkat v Chrudimi či Pardubicích? Navíc jsem zvědav, jak ekonomicky vyjde ta jižní varianta v součtu s min. pěti km tunelů u Vraclavi, Maletína a pod nestabilním Hřebečským hřbetem a s přivaděči k UO a ČT. Netuším, jestli pan Soušek nějak přispěl, jako poslanec PČR byl minimálně v našem městě zcela neviditelný, za celé volební období nekontaktoval město s jedinou nabídkou jakékoliv pomoci, aby měla R35 vůbec šanci, ale pamatuji si, jak se mu povedlo zostudit Česko svržením vlády v době předsednictví EU.

Údajná slova bývalého starosty „Bylo nám doporučeno (ŘSD) řízení provozu na křižovatkách pomocí světelně signalizačního zařízení vybudovaných na náklady města“ v zápisu z jednání zastupitelstva dne 16.9.2009 neověříme, neboť na webu města lze najít pouze usnesení. A to přes to, jak někteří koaliční partneři hlasitě bojovali za transparentnost. Přesto chápu výhody. Jednak je řízení provozu světly levnější a druhak doprava plynulejší a regulovatelná viz ucpaná Litomyšl, či Chrudim.

Opozice nebrání výstavbě bazénu. Jen chce znát způsob financování. Kamerový systém a bezpečné město bylo jedním z hlavních bodů volebního programu TOP 09.

Opozici nevadí každý projekt radnice. Ono jich moc není. Opozici vadí demagogie, nekoncepčnost a překrucování faktů.

Miloš Fogl s přispěním zastupitele Jana Štangla

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.