Prof. Hynek: Vyberme si osobnosti, které pomohou zastupitelstvo sjednotit.

Hynek fotoVážení spoluobčané,

po dvaceti letech služby v městském zastupitelstvu jsem se rozhodl již nekandidovat. Dvě desetiletí v životě města jsou pouhým okamžikem, v lidském životě je to dlouhá doba, ale jak na nás samých, tak i na městě je období posledních dvaceti roků patrné.

Vysoké Mýto, těžce zkoušené pobytem okupačních vojsk, rozkvetlo do krásy. Je to především díky Vám, aktivním a pracovitým lidem, kteří tu žijí. A některé věci se povedly i díky činnosti městského zastupitelstva, na což jsem svým dílem také hrdý.

Vždy jsem se kolegům doma i ve světě chlubil tím, že v našem městě se politika nedělá a naší společnou starostí je jak s minimem prostředků dosáhnout co největšího efektu pro město jako celek. V posledních čtyřech letech se atmosféra v zastupitelstvu bohužel změnila. Člověk s jiným názorem byl najednou nepřítelem bez ohledu na to, zda jeho nápad byl dobrý či špatný. Takzvaná opozice (čítající pouhých šest hlasů z jednadvaceti) byla neustále démonizována a očerňována. Zlozvyky z velké české politiky se objevily i v našem městě a namísto řešení skutečných problémů se začalo hledat, s čím kdo přijde a koho tím zvedne ze židle. Taková atmosféra městu neprospívá a rozděluje ho. O tom ostatně svědčí i třináct kandidátek aktuálně usilujících o naše hlasy.

O to odpovědněji bychom měli letos volit a vybrat si osobnosti, které pomohou zastupitelstvo sjednotit a veškerou energii budou namísto osobních sporů věnovat právě našemu městu. Jsem přesvědčen, že právě takové osobnosti Vám nabízí i kandidátka Občanské demokratické strany.

O naše hlasy se uchází 256 kandidátů a uspět může jen 21 z nich. Jsem člověk přející, a proto všem neúspěšným kandidátům již nyní přeji, aby se dobře uplatnili v oboru, který je jim vlastní, a nám všem potom přeji rozumné a pracovité zastupitelstvo.

S poděkováním za dvacet let Vaší důvěry

prof. RNDr. Josef Hynek, MBA, Ph.D.

 

22ODS-VM_2014_investicni_projekty_Sestava 1

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.