Spory mezi radnicí a kritiky zrodily festival

Sto zvířat na turné Hraju na klavír v bordelu Autor: DENÍK/Jiří Sejkora

Vysoké Mýto – Ve městě se budou v poslední srpnové dekádě konat krátce po sobě dvě velké hudební akce. Na náměstí Přemysla Otakara II. se 21. srpna uskuteční festival Mýto sobě, na 26. až 30. srpna připravil městský M-klub tradiční Týden hudby. V pozadí událostí zčásti stojí spory mezi vedením radnice a jejími kritiky.

Organizátorům festivalu Mýto sobě vadí, že se letos Týden hudby přesune do amfiteátru klubu, zatímco dříve býval volně přístupný na náměstí. „Je to spontánní akce z naší strany, aby náměstí žilo. Přišlo nám líto, aby akce na náměstí skončila,“ uvedla Světlana Dušková z volného sdružení vysokomýtských živnostníků a firem. Odmítá, že by šlo o politickou akci, zároveň ale sdružení program festivalu zveřejnilo na stránkách, které jsou k radnici většinou kritické.

Náklady akce, které přesahují 200 tisíc korun, podle Světlany Duškové nese téměř padesát místních podnikatelů a sponzorů.

Podle starosty Vysokého Mýta Miloslava Souška je pořádání Týdne hudby v amfiteátru M-klubu výrazně levnější. „Opozice se zoufale snaží najít nějaké téma, které by mohla uchopit, tak teď zkoušejí udělat koncert na náměstí. Ať jich udělají třeba dvacet, já s tím nemám žádné problémy,“ řekl starosta. Uvedl, že podnikatelé na akcích na náměstí vydělávali, přitom měli bezplatný nájem ploch, ale městu dali za tři roky sponzorské dary v hodnotě jen asi 13 tisíc korun. Web www.nasemyto.cz nazývá stránkami ukřivděných.

Obyvatelé Vysokého Mýta na sporech jen vydělají. Festival Mýto sobě nabízí například známé skupiny Blues- berry, Toxique nebo Buty, vstupné se platit nebude. Během Týdne hudby zase vystoupí mimo jiné kapely Poutníci, Vilém Čok & Bypass, Steve Walsh Trio ze Spojených států či Sto zvířat. Návštěvníci zaplatí za každý koncert jen 20 korun.

Autor: ČTK

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.