UŽ JE TO TADY! Sedmnáctého v sedmnáct (aktualizováno)

StanislavSkalicky_demonstace1989-90fVzpomínka 25. výročí Sametové revoluce proběhla „neoficiálně“. Pouze elektronickou cestou šířené pozvání komunity www.nasemyto.cz vyslyšely desítky lidí. Během cca 45 min. za trvalého, byť mírného, deště účastníci zavzpomínali, zapálili svíčky, zacinkali klíči, shlédli promítaná dobová fota a video. Sborově zazněly dvě písně a hymna. Díky všem zúčastněným, kterým není svoboda lhostejná a nepovažují ji za samozřejmost.

Fotogalerie:

https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/permalink.php?story_fbid=863611210340363&id=696017163766436&notif_t=like

 

——————————————————————————————————————————–

Už je to tady a už je to pětadvacet let. Už je to čtvrt století, kdy se rozkymácel totalitní komunistický režim, aby nakonec žuchnul k zemi jak podťatý. Nemusíme se bavit, co se za těch pětadvacet let povedlo a co ne, nemusíme dumat nad tím, zda pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí a dokonce se ani nemusíme přít o to, jak to tenkrát přesně bylo. Stačí, když přijdeme zavzpomínat, vybavit si tu báječnou atmosféru, která všechny hřála, těšila a spojovala. Zkrátka přijďte všichni, kteří na 17. listopad roku 1989 a celou Sametovou revoluci nemůžete zapomenout a kteří netrpíte smutnou nostalgií po soudružských dobách. A přijďte i Vy, kteří jste se narodili ve svobodné společnosti, protože bez Vás se ta svoboda v budoucnu neobejde.

 

Tak tedy kdy a kde

Přijďte zapálit svíčku 17. listopadu v 17 hodin k morovému sloupu na náměstí Přemysla Otakara II.

Zavzpomínáme, zazpíváme, promítneme fotografie z listopadového dění ve Vysokém Mýtě. Nezapomeňte si připnout na klopu trikolóru a do kapsy vzít svazek klíčů. Další dobové atributy včetně transparentů všichni přivítají.

Kdo má v rodinném archivu dobové fotografie a může je naskenované poskytnou, budeme nesmírně rádi (fotografie vkládejte do zpráv našeho FB profilu)

 

Pozvěte na happening Sedmnáctého v sedmnáct všechny kamarády a známé.
Těšíme se na Vás

Naše Mýto

 

foto: Stanislav Skalický

 

Sametová revoluce:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sametov%C3%A1_revoluce

 

Den boje za svobodu a demokracii:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Den_boje_za_svobodu_a_demokracii

 

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.