Vážení zastupitelé

scan1g0001Vím dobře, co znamená žít pod klidnou ochranou ozbrojených jednotek. Proto mě překvapilo, že se právě hlavní představitel našeho města veřejně podílí na pozitivním hodnocení situace na Krymu. Mně se při sledování událostí z Ukrajiny vybavují bezpečnostní pokyny mé mámy o tom, jak se mám chovat, když budu procházet kolem kasáren, nekonečná cvičení vojáků s puškami a bodáky, na které jsme se dívali z okna a podivná tíseň z nesvobody. Nikdo z nás neviděl někoho střílet mimo kasárna, a přesto jsme se trochu báli. Rodiče měli obavy, když vojska přicházela a stejně tak když odcházela. „Teď už bude opravdová svoboda!“ řekl mi můj děda Josef Bíbus, když odešel poslední „rusák“…scan1g0003

Jsem hrdá na to, že žiji ve Vysokém Mýtě, městě, jehož občani se podíleli na sametové revoluci a sametovém odchodu sovětských vojsk z našeho území. Proto si nemyslím, že je v zájmu obyvatel Vysokého Mýta, České republiky i Evropy, aby právě starosta dříve okupovaného města okupované země podával celému světu svědectví o tom, že dění na Krymu není podezřelé, nesvobodné ani nedemokratické. Starosta není reprezentantem města, jeho historie a hodnot občanů pouze ve své pracovní době, ale nepřetržitě. Jako veřejná osoba má zastupovat názor většiny občanů, nikoliv pouze své nebo části společnosti. Vzhledem k vyjádření České Republiky a všech států Evropské unie je myslím jasné, že většinový názor společnosti je zcela opačný k názoru, který starosta našeho města, pan Ing. Miloslav Soušek zastával v médiích.

Dovoluji si Vás tímto požádat o odvolání pana Ing. Miloslava Souška z funkce starosty města Vysokého Mýta. Můžete namítnout, že časy, lidé i postupy se mění, ozbrojené vozy však zůstávají ozbrojenými.

Ve Vysokém Mýtě dne 24.3.2014

Kateřina Drábková Bíbusová

Autor fotografií: Luděk Hejhal

Podobné články

2 komentáře

Přidat názor
 1. Kamila
  Dub 04, 2014 - 02:21 PM

  Aho, tak tak. Souhlasím.
  Já nejen, že nemám presidenta, ale už nemám ani starostu. President se sám vyjádřil, že koná tak, jak to chtějí jeho voliči. Tím jsem já nebyla, takže nemám presidenta. A nyní se přesně podle pana Zemana chová i pan Soušek. Bohužel ani jeden z nich nehájí zájmy celé republiky, celého města. Zemanovci….

  Odpověď
 2. vysokomytsko
  Dub 16, 2014 - 06:50 PM

  proc nikdo nediskutuje kdyz vyplouva jak to na ukrajine vlastne je, akorát jste zbytecne pohanili starostu a ted nemáte co napsat

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.