Vlajka pro Ukrajinu – symbolická podpora

Člověk v tísni, o.p.s.  –  Dopis starostůmd2055c4b0176b5b5d8d3b5f0575e9add

Vážený pane starosto, vážená paní starostko,

Chtěli bychom Vás požádat, zda byste symbolicky vyjádřili podporu lidem na Ukrajině, kteří se zasazují za demokratické hodnoty a transformaci své země. Postačí, když ve středu 21.5.2014 vyvěsíte z budovy svého úřadu ukrajinskou vlajku a připojíte se tak k akci Vlajka pro Ukrajinu.

Ve středu 21. května uplyne půl roku od chvíle, kdy začaly demonstrace v Kyjevě na protest proti rozhodnutí vlády a prezidenta nepodepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Ukrajinu poté zaplavila vlna demonstrací, které požadovaly změny, jež by zemi zaručily transparentní ekonomiku, méně korupce a demokratické svobody. V lednu situace začala eskalovat poté, co ozbrojené složky při zásazích použily střelné zbraně a na ulicích se objevili první mrtví. Následovaly krvavé střety na kyjevském Majdanu, útěk prezidenta Janukovyče a anexe Krymu k Rusku. Situace je nadále napjatá na východě Ukrajiny, kde dochází k nepokojům a ke střetům s prorusky orientovanými separatisty. I přesto se i ve východních částech země každý týden konají akce na podporu jednotné Ukrajiny a transformačního úsilí.

Vyvěšením vlajky na svůj úřad symbolicky podpoříte právě ty, kteří usilují o celistvost Ukrajiny a reformy, jež jí zajistí transparentní ekonomické a politické prostředí.

Budeme moc rádi, pokud se k akci přidáte.

 

Člověk v tísni, o.p.s.

 

https://www.facebook.com/events/688464881213491/

Podobné články

One Response

Přidat názor
  1. Stratílek Vlastimil
    Kvě 17, 2014 - 02:36 PM

    Starosta nebude mít odvahu.VS

    Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.