ODSTUPTE Z FUNKCE STAROSTY NAŠEHO MĚSTA!

22D-11584_resize

Výsledkem událostí posledních dní je VÝZVA OBČANŮ VYSOKÉHO MÝTA MILOSLAVU SOUŠKOVI:

Minulý týden byl starosta Vysokého Mýta na ukrajinském Krymu. Za pochybné peníze na pochybné pozvání dohlížel na regulérnost a demokratičnost referenda za odtržení Krymu od Ukrajiny. Toto referendum neuznala Ukrajina, ani Evropská unie, ani OBSE. Referendum bylo v rozporu s ukrajinským i mezinárodním právem. O to smutnější je, že se v České republice najdou lidé, kteří jsou ochotni tomuto nezákonnému jednání vtisknout zdání demokratičnosti a pomáhají legalizovat akt agrese.

Jako občané města, na které se vší silou a vahou dopadala po dvacet let bota sovětského vojáka, se od tohoto chování starosty Vysokého Mýta Miloslava Souška zcela distancujeme a odsuzujeme ho. Nemůžeme souhlasit s tím, že se město Vysoké Mýto zmiňuje v souvislosti s krymským referendem na stránkách ruského tisku a výroky jeho starosty jsou zneužívány k propagandistickým účelům. Jestliže se Miloslav Soušek ve vysílání ruské televize vyjádřil, že vše bylo CHARAŠO, my říkáme, že to rozhodně CHARAŠO nebylo!

 

Odejděte, pane starosto  (Oставить, господин мэр)

 

Text výzvy je ke stažení na této adrese: http://goo.gl/QdKiSr

 

Sběrná a podpisová místa (do středy 26. března, 15.00 hod.): Hejhalova cukrárna, nám. Přemysla Otakara II.; Jan Štangl, Bří. Škorpilů 43;…

 

Foto: Profimedia.cz

Podobné články

15 Responses

Přidat názor
 1. Ing. Ivan Šouta
  Bře 23, 2014 - 12:00 PM

  Připojuji se, byť nejsem Kujebák. Bylo jest mi ve starobylém městě Otakarově pracovat od roku 1972 – 1980. Srpen 1968 jsem prožil na Václaváku, viděl jsem krev, bezmoc a nenávist.
  Kamarádka po roce 1989 byla rok v USA. Svoji návštěvu zhodnotila slovy Američani jsou umytý rusáci.
  Rusáci okupanti Krymu. Usáci osvoboditelé Iráku, Afganistánu, Panamy. Long live demogracy. Národa, který vznikl z evropského odpadu genocidou původního obyvatelstva a tyl z práce milionů černých otroků. Long live USA.
  Tedy: Usáci, tákněte do hajzlu se svými Soušky a ostatními rektálními alpinisty (pro neznalé vlezdoprdelkami). Nasrat! To prosím cituji Karla Kryla.
  Co tady čumíte? Vlezte mi někam!
  Copak si myslíte, že na to čekám?
  Co tady civíte? Táhněte domů!
  Pomníky stavíte, prosím vás, komu?
  Nasrat, jo, nasrat!!

  Odpověď
  • OtakarII
   Bře 24, 2014 - 06:56 AM

   Byl jsem na prvním koncertu Karla Kryla po převratu na totálně vyprodaném zimáku v Hradci Králové. Tehdy prohlásil větu že u nás nyní začíná akce BOK. Hned vysvětlil tuto zkratku:Boj o koryta.
   Tehdy jsem si říkal,hergot co se mu nelíbí,komouši padli a to jsme přeci chtěli. S odstupem času jsem to začal dál více chápat ,jakou měl pravdu.
   Dneska se tato jeho pravda opět ukazuje v plné nahotě. Kvuli korytu jsou někteří lidé schopni na druhého nakydat špínu a hnůj jen aby se k němu dostali a jen proto,že někdo nepapouškuje EU ale má svůj vlastní názor. To si tito pánové říkají demokraté?

   Odpověď
 2. Marek
  Bře 23, 2014 - 01:01 PM

  To jsou naprosto úžasné fotky. Zveřejníte nějkou dobovou galerii? Jsou tohle fotky z městského archivu?

  Odpověď
  • Kamila
   Bře 23, 2014 - 05:31 PM

   V čem Vám přijdou ty fotky úžasné? Bydlím přímo v oknech domu z jedné zveřejněné fotky a vzpomínky mi nijak úžasné nepřijdou. Pochodující vojska ulicemi, dupot do půl těla nahých vojáků při jejich ranních rozcvičkách, kolony projíždějících tanků a jiných aut atd. Nezapomenutelné zážitky z mého dětství.

   Odpověď
  • Naše Mýto
   Bře 23, 2014 - 11:22 PM

   Odkaz na katalog fotografií Regionálního muzea: http://muzeum-myto.cz/katalog-vyhledavani.php

   Odpověď
 3. Zdeněk Černý, Česká Třebová
  Bře 23, 2014 - 05:51 PM

  To je demagogie. U nás byli Rusove jako okupanti v cizí zemi. Na Ukrajině jsou doma jako Maďaři na Slovensku, Slováci v Čechách. To, že EU neuznává referendum o Krymu a „referendum“ nacionalistů v Kijevě ano není důvodem k tomu, aby Váš starosta nezachoval svůj nezaujatý postoj. Docela si jeho postoje vážím. Nebuďte ovčané, nepodléhejte laciné propagandě a používejte mozek!

  Odpověď
  • vysokomýtsko
   Bře 23, 2014 - 06:29 PM

   tohle zni rozumně

   Odpověď
  • Naše Mýto
   Bře 23, 2014 - 11:17 PM

   Pro mezinárodněprávní začátečníky:
   Podle čl. 73 ukrajinské ústavy platí, že o otázkách územní integrity může rozhodovat jen celostátní referendum.
   Základem mezinárodního práva je Charta OSN. Ta výslovně zakazuje agresivní války. Podle Putina byly ohroženy životy rusky hovořících obyvatel. Dle aktuálně platného mezinárodního práva ale neexistují právně podložené podmínky pro to, aby byly do jiné země vyslány ozbrojené jednotky na ochranu části obyvatelstva. Naopak přednost před ochranou části obyvatelstva má právo na územní celistvost, jeho nedotknutelnost.
   Navíc ke stavu na místě – dle vyjádření p. Souška – panovala skvělá atmosféra, nadšení atd. To nejsou známky toho, že by v místě existovaly důvody, pro které by se měla část obyvatelstva bát o život a majetek a tedy nenasvědčuje to existenci důvodu, pro který byly jednotky, dle vyjádření ruské strany, do místa vyslány.

   Odpověď
   • Naše Mýto
    Bře 25, 2014 - 11:19 AM

    Diskuze byla ukončena, již není možno vkládat příspěvky. Děkujeme za Vaše názory.

    Odpověď
 4. vysokomýtsko
  Bře 23, 2014 - 09:20 PM

  napište některých občanů, klasika všechny do jednoho pytle, schovávat se za všechny umí každý, to je hrdinství

  Odpověď
 5. OtakarII
  Bře 24, 2014 - 06:48 AM

  Tady přece vůbec nejde o to co p.Soušek řekl či neřekl. Tady jde o to házet špínu na svého protivníka,komunální volby jsou za rohem. Kdo tuhle lacinou fintu neprokoukl,toho vážne lituji.

  Odpověď
  • runner42
   Bře 24, 2014 - 10:10 AM

   To se mýlíte. Pan Soušek je veřejně činná politicky angažovaná osoba, tudíž musí nést následky svého jednání včetně veřejného řečnění.
   Fakt, že tak činí před volbami a nahrává svým politickým soupeřům, není polehčující okolnost, spíše naopak. Pokud nevěděl, že se nemá takto hloupě angažovat, je to projevem nepříliš vysokého citu pro veřejné mínění a pak nemá ve své funkci co dělat.
   Kam bychom to dopracovali, když by se každá neomalenost dala omluvit blížícími se volbami a tlakem politické konkurence….

   Odpověď
 6. Alice Campara
  Bře 24, 2014 - 09:59 AM

  No to snad NE!!! Mílu znám od dětství, jezdili jsme spolu na tábory, ale jestli je pro něho situace CHARAŠO, tak sorry Mílo, nemáš na našem úřadě co dělat, to je ostuda!!! My, kdo jsme vyrůstali v našem městě okupovaném Rusy, si moc dobře pamatujeme, i když už v něm 21 let nežiji. Nevím, jak mám do středy na dálku připojit svůj hlas a je mi blaho, že lidé mého rodného města mají v hlavách jasno!!!

  Odpověď
 7. Ing. Eva Ročeňová
  Bře 25, 2014 - 09:47 AM

  Pan Soušek svoje praktiky uplatňuje i v praxi. Násilně nám zabral nás pozemek v Domoradicích. Řeší to Policie a soud. Bez našeho vědomí a souhlasu poslal na pozemek firmu, která nám vytvořila cestu na pozemku. Hrůza a běs. Nedivím se tomu. Je to skokan – byl v KSČ, pak v ČSSD a pak v SPOZ. Hrůza.

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.