Ukradl nůž a vodku

VYSOKÉ MÝTO – Muže zadržel náhodný svědek.

V pátek 12. března kolem osmnácté hodiny vyjížděli kolegové z Obvodního oddělení Vysoké Mýto do jedné místní prodejny, kde mělo dojít ke krádeži zboží a zadržení pachatele.

Na místě policisté zjistili, že třicetiletý muž si v prodejně vzal láhev vodky a zavírací nůž a i přes upozornění majitele prodejny, ať věci vrátí, prošel s nimi přes pokladnu a chtěl z místa utéct. V tom mu ale zabránil náhodný svědek, který muže zadržel až do příjezdu policistů. Podezřelý s kolegy nespolupracoval a nechtěl sdělit svoji totožnost. Přes opakované výzvy ze strany policistů se muž choval agresivně, vulgárně nadával a z místa se snažil odejít. Policisté podezřelého za použití donucovacích prostředků zajistili a předvedli na služebnu. Dechová zkouška ukázala hodnotu 2,53 promile alkoholu v dechu a muž putoval na protialkoholní záchytnou stanici. I tam policisté museli jeho chování usměrnit, jelikož projevoval velkou míru agresivity, přítomné se snažil napadat a neuposlechl výzev policistů, aby svého jednání zanechal.

Celou událost policisté oznámí správnímu orgánu. Za přestupek proti majetku a přestupek proti veřejnému pořádku hrozí muži pokuta až 50 tisíc korun.

Zdroj: ZDE

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.