100 dní hájení aneb jak dál

Ctěným návštěvníkům webu NašeMýto.cz tímto sdělujeme, že snížení frekvence zveřejňování nových příspěvků je primárně způsobeno diskusí nad jeho dalším směrováním. Výsledkem je snaha o posun od rubrik informačních k názorovým, kteroužto jeho přeměnu v brzké době provedeme.

Sekundárním důvodem je poskytnutí novému vedení radnice tzv. 100 dní hájení. Vznik této dnes běžně používané lhůty vysvětlují některé zdroje následujícím způsobem:

„Když byl Napoleon v roce 1814 po tragickém neúspěchu v Rusku zatlačen koaličními armádami až k Paříži, zbavili ho sami jeho maršálové velení. Byl poslán do vyhnanství na ostrov Elba, odkud po necelém roce uprchl a zmocnil se znovu vlády. Jeho druhé císařství nevydrželo více než 100 dní. Poté následovalo známé Waterloo.

Tento historický fakt později v době hospodářské krize využil americký prezident Franklin D. Roosevelt a požádal Kongres, aby během následujících sto dní přijal zákony a regule, jimiž se měla země dostat z krize. A skutečně – již pět dní po prezidentově inauguraci pracoval Kongres nepřetržitě sto dní. Pochopitelně za aktivní spolupráce všech vládních činitelů včetně prezidenta. Měli tedy sto dní klidu na práci a poté se začalo hodnotit.“

(nam)

 

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.