Silničáři opravují silnici z Vračovic na Mýto

Správa a údržba silnic Pardubického kraje dokončuje v těchto dnech opravu silnice III/3576 z Vračovic směrem na Zaháj na Vysokomýtsku. Z celkově 3,2 kilometru dlouhého úseku opravili silničáři loni třetinu. Zbývající dvě třetiny dokončí letos, pokud se v příštích dnech výrazně neochladí.

„Oprava této silnice je součástí vlastní činnosti našich silničářů, která je možná díky finišeru, kterým organizace disponuje a využívá jej také pro ekonomickou činnost pro města a obce. Konkrétně tyto práce řeší cestmistrovství Běstovice ve spolupráci s Moravskou Třebovou. Ukazuje se, že pořízení finišeru byla dobrá investice, protože se de facto celý rok nezastavil,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Celý šestikilometrový úsek z Vračovic do Vysokého Mýta bude opraven. „V loňském a letošním roce řešíme úsek z Vračovic až po křižovatku na Tisovou v délce přesahující tři kilometry. V loňském roce jsme opravili více jak kilometr a v letošním roce, pokud vydrží počasí, dokončíme zbývající dva kilometry. Tím bude hotova celá trasa až do Vysokého Mýta. Cena za celé tři kilometry opravené silnice činí přibližně 6,5 milionu korun,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.