Logo festivalu

Hlavním symbolem hudebního festivalu „Mýto sobě“ je, doufám si tvrdit, jedinečné a originální logo. S jeho autorem choceňákem Zdeňkem Rosákem ml. Vám přinášíme krátký rozhovor.

Na logu je vidět, že ho navrhnul tak trochu „mýťák“, nemám pravdu?

Já osobně cítím vztah mezi Vysokým Mýtem a Chocní jako přátelský, nikoliv konkurenční. Studoval jsem tady gymnázium. Rok jsem zde bydlel u rodičů mé první ženy. Přes své dobré kamarády jsem s Mýtem neustále propojen a zajímám se o dění v něm.

Platí v tvém případě, že nejlepší nápady přicházejí v časové tísni? Myslím, že by naše čtenáře zajímalo, jak dlouho jsi měl na vytvoření návrhu.

Nápady přicházejí kdykoliv, často i na záchodě. Můj nejbližší kamarád Luděk Hejhal mi zadal zakázku na vytvoření loga festivalu „Mýto sobě“. Věc měla jenom jeden malý háček, na práci jsem měl „celé dvě hodiny“. Nechci soudit úroveň vytvořené grafiky, ale podle ohlasů vím, že se logo líbí a to je to podstatné, co grafika vždy potěší.

Kde v současnosti působíš a tvoříš?

V současnosti působím na umělecké průmyslovce v Ústí nad Orlicí. Kromě toho pracuji jako fotograf a grafik na volné noze. Ve škole vyučuji předměty spojené s fotografií, propagací a grafickými systémy. Čím jsem starší, poznávám, že se musím více vzdělávat. Dnešní doba dává možnosti i lidem ve středním věku studovat, čehož jsem využil a přihlásil se ke studiu marketingových komunikací na Univerzitě Tomáši Bati ve Zlíně.

Jelikož jsem i muzikant, závěrem bych chtěl vyjádřit přání, až vzkřísíme naši kapelu HUBERO ZDEPEDA, že si na příštím ročníku festivalu „ Mýto sobě“ zahrajeme.

Děkuji Ti za rozhovor a logo, které jsi pro nás vytvořil.

Pro web Naše Mýto Světlana Dušková

Foto Michal Köpping

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.