Vysokomýtští rybáři zahájili ligovou sezonu

A je to tady! Jarní slunce se nám ukazuje v plné síle a pro nás to je signál pro přípravu a začátek nové sezóny v tomto roce.

Letošní zima byla extrémně dlouhá a mrazivá, tím pádem nebylo možno absolvovat takové množství tréninku, jaké bychom si sami představovali, ale i přes nepříznivé počasí jsme vyrazili k vodě, abychom měli alespoň nějakou přípravu na nadcházející první závod II. ligy.

Poslední víkend v dubnu nás čekal první závod této sezony ve druhé lize skupiny „B“, který se konal v Sedlčánkách. Obcí Sedlčánky protéká řeka Labe a my jsme náš první závod absolvovali na této řece. Náš tým MO ČRS Vysoké Mýto byl v klasickém složení a to: Jakub Krejsa, David Šrajer, Jan Krejsa a Zdeněk Beneš. Na tento závod jsme jeli s velkým odhodláním, nadšením, ale také s velkým respektem, jelikož jsme byli trochu poznamenáni nezdarem z podzimní části loňského roku.

Po týmové poradě ohledně taktiky jsme se sešli na pátečním tréninku, ale počasí nám opět nepřálo, celý pátek pršelo a bylo velmi chladno. I přesto jsme se velmi pečlivě připravovali na sobotní závod. (Naše obavy, ale byly právě) Měli jsme obavy z neustávajícího deště, který měl silný vliv na průtok řeky, a tento aspekt jsme museli zohlednit v taktice chytání na odhozové “matchové“ pruty s anglickými splávky kolem 12g nebo bolognezky s pevnými splávky v rozmezí 8-10g.

Sobotní ráno nás překvapilo svým skoro jasným počasím a my jsme s velkým nadšením odjížděli na závodní trať. Po zjištění, že se průtok řeky zvýšil, jsme byli do jisté míry zaskočeni, jelikož naše dohodnutá taktika byla v ohrožení. Po krátké poradě, ale znělo rozhodnutí jasně „odhozy chytat budeme!!!!“

Krmení, do kterého vkládáme důvěru, je od značky Marcel Van Den Eynde. Základem je směs Turbo, která je vhodná pro labské vody, s přidáním směsi Gold Pro Bream Yellow, k zvýraznění navlhčeného krmení jsme využili posilovač Karamel. Toto krmení muselo být dostatečně těžké vzhledem k velké hloubce a silnému průtoku, aby nám nesplavovalo k „sousedům“. Po losování míst jsme nastoupili do závodu, respektive zatím do dvouhodinové přípravy. Při zahájení závodu bylo (dost) patrné, že průtok opět vzrostl, nevadilo nám to a byli jsme spíše spokojeni vzhledem k tomu, že ostatní tuto taktiku už nepovažovali za reálnou.  Po uběhnutí části závodu si náš tým vedl velice slibně, všichni z týmu se drželi stanovené taktiky, která „nesla ovoce“ a posouvala všechny členy týmu na čelní pozice svých sektorů. Základem bylo mimo jiné kvalitní a přesné krmení na hranici 30 m, ve kterém nesměla chybět živá složka, jako byly žížaly, červi či kukly. Ovšem po 1,5 hodině přišla doslova rána v podobě silného zvýšení průtoku řeky a začala se pomalu vyplácet taktika, která spočívala v lovu na děličky dlouhé 13 m. Na tuto taktiku postupně přešel skoro celý tým, bohužel víra v naši původně zvolenou taktiku trvala dost dlouho a po přechodu na lov s děličkou už zbývalo málo času na dobrý výsledek. Nicméně i tak jsme dohnali velké množství závodníků.

Po skončení závodu následovala porada týmu u rozehřátého grilu. Domluva na druhý den zněla jasně, tušili jsme rychlostní závod na děličku. Proto jsme doladili udice a čekali na druhý den.  Nedělní závod probíhal přesně podle našich představ. Ryby se na krmných místech nacházeli ve velkém množství, mezi nejvíce lovenou rybou byl cejnek malý, kterého následovaly velké plotice obecné. S krmením, které jsme namíchali s použitím velkého množství hlíny stejného složení jako pro sobotní závod, se nám podařilo udržet ryby tam, kde jsme potřebovali. Frekvence krmení a jeho složky jsou základem celého sportovního rybolovu, nám se dařilo pravidelně a poctivě krmit, samozřejmě nechyběla živá složka (a ovlivnilo to náš výsledek). Celý tým pracoval čtyři hodiny výborně, každý chytal „jednu rybu za druhou“ a očekával se dobrý výsledek. Nejlepší z družstva byl David Šrajer, který dokázal svůj sektor vyhrát, a i díky jeho nejlepšímu výsledku skončil tým MO ČRS Vysoké Mýto na celkovém šestém místě. Bylo to pro nás částečné zklamání, očekávali jsme lepší výsledek, který se nám v Sedlčánkách vždy podařil, ovšem i šesté místo se počítá. Druhý závod ligy se bude konat v Mladé Boleslavi na řece Jizeře. Takže další výzva pro Mo ČRS Vysoké Mýto.

 

Petrův Zdar, Jakub Krejsa

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.