Kraj a IVECO chtějí posílit spolupráci ve školství

Vysoké Mýto – Společnost IVECO zaměstnává ve Vysokém Mýtě přibližně čtyři tisíce lidí a je tak jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu. O výsledcích letošního roku, ale také plánech na ty následující hovořil s generálním ředitelem společnosti Davidem Křížem, ale také zástupci odborů hejtman Martin Netolický. Výsledkem jednání je dohoda o užší spolupráci v oblasti školství, a to jak v podpoře technického vzdělávání na jednotlivých středních školách, tak v konkrétních oborech, které jsou a v blízké budoucnosti budou pro IVECO důležité.

 

Společnost IVECO se velmi dobře vypořádala se situací letošního roku, kdy musela od konce března do začátku května přerušit výrobu autobusů ve Vysokém Mýtě, jelikož byl problém s nestabilitou v dodávkách vstupů pro výrobu od subdodavatelů. Avšak do konce roku se podařilo minimalizovat dopady odstávky a vyrobit a dodat zákazníkům objednané autobusy,“ uvedl hejtman Martin Netolický, podle kterého je důležitá také spolupráce se státem. „Velmi pozitivně vnímám snahu a spolupráci s Ministerstvem zahraničí při hledání možností na zahraničních trzích, a to vzhledem k tomu, že více než 93 procent produkce výrobního závodu je určeno pro export,“ řekl hejtman Netolický.

 

Společným úkolem pro Pardubický kraj a vedení společnosti je spolupráce v oblasti školství. „Společnost potvrzuje, že v současné době velmi složitě hledá na trhu práce kvalifikované pracovníky. Společně budeme chtít spolupracovat při prezentaci a zlepšování technických oborů v regionu, které jsou pro IVECO klíčové tak, abychom se například v ideálním případě dostali na úroveň duálního systému vzdělávání. To nejlepší, co můžeme studentům dát, je odborná praxe přímo v podniku, který si již během studia může vybrat své potenciální zaměstnance. Bohužel tento systém byl před 30 lety rozbourán a nyní ho velmi složitě dáváme znovu dohromady bez jasného legislativního zázemí,“ řekl hejtman Netolický.

Zdroj:  ZDE

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.