S nožem přepadl ve vlaku studenty

Přepadl dva studenty

Poklidná cesta do školy vlakem z Kolína do Chocně se včera dvěma nezletilým klukům změnila v okamžiky strachu ve chvíli, kdy k nim do kupé nastoupil muž s nožem v ruce se slovy tohle je přepadení. Kluci se vyděsili, ale po chvíli se jim přistoupivší cestující smál a tvrdil, že to byl vtip, jenže…

Chlubil se nožem, když viděl u kluků sluchátka, peníze a prstýnek, požadoval, aby mu jedno po druhém dali. Kamarádi měli obavu z toho co by se mohlo stát, viděli, že jednou rukou neustále drží v kapse nůž, proto ho poslechli. Podezřelý vystoupil v Chocni. Nejen že měl kluky okrást o věci byť jen v hodnotě stokorun, ale byl tak drzý, že jim po vystoupení z vlaku ještě zamával.

To už ale informace o tom co se stalo dostal operační důstojník, který získal dostatečný popis podezřelého i s informací, že další jeho cesta by měla směřovat do Vysokého Mýta. Rozhodovaly minuty. Ihned na nádraží do Vysokého Mýta vyslal kolegy z Vysokomýtského obvodního oddělení, kteří u průvodčího vlaku zajistili, aby nikdo nevystoupil. V posledním vagónu u toalet našli muže odpovídajícího popisu, který pohotově uvedl, že ve vlaku směr Choceň měl konflikt se dvěma mladíky, kterým ukazoval nůž. Přestože jeho tvrzení je v rozporu s výpovědí mladistvých chlapců, tak byl eskortován do budovy policie, kde měl popsat celý „příběh“ od začátku orlickoústeckým kriminalistům.

Při procesních úkonech vyšly najevo další skutečnosti. Podezřelý odpovídal popisu srpnové loupeže z Vysokomýtska. Tam měl jiného muže s hrozbou násilí „obrat“ o 400 korun. I na to měl „vysvětlení“, kterým by byl takřka v roli oběti.

Jak to bylo doopravdy, to kriminalisté prověřují. V případě uznání viny z loupeže by pachateli hrozilo až desetileté vězení.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem budeme dávat podnět pro vazební stíhání. Zda skončí ve vazbě, o tom rozhodne v následujících hodinách státní zástupce a soudce.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
1. října 2021

 

Ilustrační fota: Naše Mýto

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.