Ohlédnutí za veřejným projednáním projektu regenerace náměstí Vaňorného

Byli jste ve středu 15.4. v M-klubu na veřejném projednávání chystaných změn na náměstí Vaňorného? Pokud ne, tak si další podobnou akci rozhodně nenechte ujít. Tedy pokud vás zajímá, co se v Mejtě děje a co se dít bude. Byla to velmi úspěšná premiéra.

Zpráva o tomto projednávání už je na stránkách Města, i na Našem Mýtu. Nechci opakovat to, co už je napsáno. Chtěla bych se s vámi podělit o příjemný pocit, který ve mně středeční odpoledne zanechalo. Už jsem přestávala věřit, že i v Mýtě je možné v pohodě a racionálně diskutovat o dění ve městě. Jde to! Všichni přítomní (včetně některých zastupitelů) pozorně naslouchali, byli vstřícní a pozitivní, diskuze byla věcná, klidná, s jasným cílem: aby naše město bylo hezčí a příjemnější a také abychom se uměli dohodnout.

Poděkování a potlesk na konci setkání si moderátoři z Nadace Partnerství pánové Robert Sedlák a Martin Nawrath opravdu zasloužili. Domnívám se, že se jim u nás líbilo a že, jak říkali, rádi přijedou zase. Investičních akcí, které by si zasloužily podobné veřejné projednávání, má Město v plánu celou řadu. Jistě se brzy dočkáme dalšího setkání.

Mám velké přání. Kéž by podobně klidná, věcná, pracovní a nekonfrontační atmosféra byla i na veřejných jednáních zastupitelstva. Víme, že to umíme.

 

Jiřina Šafrová, radní města za TOP 09

 

http://urad.vysoke-myto.cz/aktualni-informace-obcanum/9823-vvv

http://nasemyto.cz/jaka-bude-nova-podoba-namesti-vanorneho/

Podobné články

One Response

Přidat názor
 1. Martin Šafr
  Dub 28, 2015 - 04:33 PM

  Čekal jsem, jestli si někdo v souvislosti s informací výše, nevzpomene na situaci před rokem a několika měsíci. Nikdo se neozval a tak mi to nedá a krátce si vzpomenu já.
  Loni začátkem roku byla zveřejněna petice „Za transparentní projednávání investičních akcí ve městě“. Ve městě se totiž připravovaly investiční akce o kterých nic nevěděli zastupitelé, natož občané města (např. stezka „botanickou“ (?) zahradou, velké úpravy železniční tratě ve městě, tunel pod silnicí 35 u ZUŠ a další….). A za všemi akcemi stál vlastně hlavně jen jediný člověk – exstarosta Soušek.
  V petici jsme požadovali investiční akce pozastavit a projednat s veřejností i odborníky obdobným způsobem, jak to proběhlo nyní k projektu náměstí Vaňorného. Byli jsme však nepravdivě obviněni ze snahy všechny akce ve městě úplně zastavit a označeni za největší škůdce města.

  Jak ukázalo nynější jednání k projektu Vaňorného náměstí, VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ PROJEKTŮ ZA ÚČASTI VEŘEJNOSTI ROZHODNĚ NENÍ NIC ŠKODLIVÉHO, MŮŽE PROBĚHNOUT NAPROSTO V POHODĚ A MŮŽOU Z NĚHO VZEJÍT UŽITEČNÉ NÁPADY !
  Doufám, že takováto jednání se budou konat ke všem investičním akcím již v první fázi při přípravě projektu.

  OBČANÉ MĚSTA, SLEDUJTE TYTO AKCE A PŘIJĎTE K PROJEKTŮM ŘÍCI TAKÉ SVOJE NÁVRHY A PŘIPOMÍNKY !

  Martin Šafr

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.