Okurková sezóna… a přece se něco děje

Týden hudby – také se začnete těšit, když uslyšíte toto sousloví? Setkat se s přáteli, sednout si na zahrádku u restaurace či cukrárny, poslechnout si kapelu, odejít a zase přijít na jinou. Tak to už neplatí. Týden hudby, jak ho známe a máme rádi, prostě zmizel.

Místo toho nám byla nabídnuta alternativa – placený poslech kapel v amfiteátru M-klubu. Neříkám, 20 Kč za vstup není příliš, ale ty prostory? Absolutně nevhodné! Dokážete si představit tu mačkanici, když se tam nasoukají všichni lidé, kteří každoročně chodí na Týden hudby na náměstí? Já si ji snad ani představovat nechci. A argumentace města? Akcí zadarmo na náměstí je příliš mnoho a schází sponzoři. Tak z tohoto důvodu se zrušila tradiční a dlouholetá akce.

Kdo to vlastně zrušil? Tato otázka byla vznesena i na zasedání zastupitelstva. Z řady koalice se ozvalo „Bylo to rozhodnuto shůry.“ Následně se rozbouřila diskuze. Pro někoho nekonečně dlouhá debata o tom, kde a v kom se zrodil nápad změny místa Týdne hudby, byla příliš. Pan zastupitel Baťa k nám pronesl „Já jsem tady také za určitou skupinu lidí a můj názor je, že nepůjdu tam ani tam.“ a k údivu všech pro něj schůze zastupitelstva tímto skončila – odchodem.

Tato zpráva se donesla místním živnostníkům a podnikatelům, kteří si spolu s opozičními zastupiteli myslí, že náměstí by mělo žít a že Týden hudby byl právě tou akcí, která sloužila k setkávání lidí. Jejich reakcí bylo hromadné rozbíjení prasátek s úsporami a zorganizování dne hudby Mýto sobě. Takto zní jejich jasná odpověď a odpověď i nás všech, kteří chceme, aby vysokomýtské náměstí žilo a bylo skutečným centrem města.

Mýto sobě se koná 21. 08. 2013 od 16:00. Můžete se těšit na, Bluesberry, Toxique, Yvonne Sanchez a čeká na vás hudební překvapení. Rádi byste věděli jaké? Přijďte se podívat!

Tudíž vidíme, že neschází sponzoři, ale schází dobrá vůle a iniciativa ze strany pořadatelů Týdne hudby.

Nikola Pajorová, zvláštní zpravodajka Našeho Mýta

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.