Transparentnost je prospěšná!

IMG_7239 - Kopie (2)Chtěl bych upřímně poděkovat starostovi Mýta, za jeho „hluboce demokratickou“ myšlenku zveřejněnou v pátek 15. 8. ve Volebním seriálu MF DNES „Opozice v Mýtě vše blokuje, to se musí změnit“. Transparentnost a otevřenost je podle něho mor!? Možná v Rusku nebo Číně, kde starosta působil. Náhle nám téměř odpadá velmi pracné vysvětlování úlohy opozice občanům. Čemu rozumí každý, jsou jeho peníze. Podle pana Souška zřejmě občanovi nic není například do toho, jak on jeho daně použije…?

Pavel Novák, kandidát Patriotů, je zjevně vnímavý člověk, v článku reflektující neutěšenou bezpečnostní situaci ve městě. Tady se poměrně rozchází s názorem starosty, podle kterého je ve městě rok od roku bezpečněji. V čem si však notují je „blokování rozvoje města opozicí“. Tady jako kdyby psali do MF DNES spolu. U starosty to nepřekvapí, jde o špičkového manipulátora. U pana Nováka to zamrzí, neb rozhodně není častým návštěvníkem jednání zastupitelstva, nemá tak přehled. Krom faktické nesmyslnosti tvrzení o blokování – minimální většina je 11 zastupitelů, opozice má 7 členů. Jak v tomto počtu něco blokovat? To napovídá o potřebě dostat se do obrazu sám, ne zprostředkovaně. Případně nastudovat Zákon o obcích. Podsouvání takovýchto nesmyslných a lživých tvrzení, bohužel, politické kultuře nepřidává. Opozice je legitimní nástroj kontroly. Požadavky na „změnu“ pak útočí na samu podstatu svobody a demokracie!

Na závěr k tématu (ne)konstruktivní opozice. Zatímco starosta Soušek i zastupitel Klíma v nedávné minulosti veřejně zpochybňovali odbornost trasování R35 před Mýtem, což by v důsledku mohlo oddálit výstavbu o dlouhá léta, opozice konala! Jak popisuje na tomto webu nedávno zveřejněný článek „NEKECÁME, MAKÁME – R35 je zase blíž“ členové opozice významně přispěli ke konsensu napříč politickým spektrem v Parlamentu. Výsledkem je přijetí změny zákona č. 416/2009 Sb., o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury, který odblokoval nejvýznamnější překážku pokračování výstavby R35, kterým byl výkup pozemků.

Když byl pan Soušek členem opozice v Poslanecké sněmovně, podílel se na celoevropské ostudě Česka vyjádřením nedůvěry vládě v době předsednictví EU. Nechť se laskavý čtenář rozhodne, co je konstruktivnější.

Miloš Fogl  (TOP 09)

Podobné články

6 Responses

Přidat názor
 1. Pavel Novák
  Srp 21, 2014 - 08:49 PM

  Nevím, nakolik je pan Novák vnímavý či nevnímavý člověk. Zjevné je, že je čas od času schopen podcenit situaci a nenechat si například autorizovat rozhovor v MF Dnes. Tento byl koncipován a veden způsobem poněkud odlišným od výsledného tvaru (informaci o faktu, že se bude jednat o kompilát vyjádření mých a pánů Souška a Krejzy mi pan novinář Ťopek opomenul zdělit, mj.). Proto jsem považoval za relevantní publikovat jeho původní a kompletní verzi na facebookovém profilu Patriotů. Stručně k aktuálnímu dění na radnici – za zásadní považuji reflektovat nejenom vlastní politické aktivity (mocenské či opoziční), ale zároveň také s nimi související kulturu politického diskurzu.
  P.S. Za mou včerejší účast na jednání zastupitelstva mi udělejte v prezenční listině čárku:)

  Pavel Novák

  Odpověď
 2. Miloš Fogl
  Srp 21, 2014 - 09:56 PM

  S novinářskou zkratkou je třeba počítat. Podíval jsem se na FB a čtu: „ne se vzájemně osočovat – opozice ne lehce snášela porážku“. Mně to nějak Ťopkovu zkratku spíš potvrzuje…?
  Pozn. Zasedání zastupitelstva bývají zdlouhavá, jelikož „transparentnost je mor“ a dlouho se pak zjišťuje, o čem se vlastně jedná. Například se odhlasovala úplně jiná podoba rekonstrukce botanické zahrady, než která byla k dispozici veřejnosti. Ke způsobu řízení jednání bych se pak nerad vyjadřoval…
  Mnoho úspěchů nejen ve volbách přeje Miloš Fogl

  Odpověď
 3. Pavel Novák
  Srp 21, 2014 - 10:31 PM

  Vážený pane kolego, souhlasím s faktem, že mediální zkratku a manipulaci je dobré predikovat. Nicméně, pokud se podíváte na náš FB ještě jednou, dočtete se, že je tam konkrétně uvedeno: opozice ne lehce snášela porážku A SPOLU S NĚKTERÝMI PŘEDSTAVITELI KOALICE začali záležitosti rozvoje obce vnímat a řešit optikou osobní konfrontace, tzn. jednání zastupitelstva jsou často zdlouhavá, nedůstojná a neproduktivní.
  Mnoho úspěchů i Vám Pavel Novák

  Odpověď
 4. Miloš Fogl
  Srp 21, 2014 - 10:47 PM

  Dovolím si nesouhlasit, byl jsem tomu hodně blízko. Pokud někteří členové opozice někdy zareagovali podrážděně, bylo to mj. i na můj popud. I mě velmi zajímaly např. „penězovody“, které „zarazil“ starosta. Starosta nedoložil nic! Zarazil, bohužel, tak maximálně přísun evropských dotací. Taky byste se ohradil, kdyby Vás někdo bezdůvodně pošpinil a označil za defraudanta.

  Odpověď
 5. Jiří Šafr
  Srp 22, 2014 - 01:38 PM

  Vážený pane Nováku, k tématu opozice a „osobní konfrontace“ mi nejsou jasné 3 věci:
  1. Nevím, jak mám chápat některé formulace textů vašeho hnutí. Uvádíte: „Odmítáme hrát …hru na koalici a opozici tak, jak je tomu ve stávajícím zastupitelstvu.“ Ale pak stávající zastupitelstvo dělíte dokonce do více kategorií – na „opozici“, „některé představitele koalice“ a (pravděpodobně) koalici.
  Nechcete se „vzájemně osočovat“, ale jedním dechem cosi vyčítáte opozici a spol., aniž byste uvedli cokoliv, na čem by si to mohl čtenář ověřit. Není to, při vší úctě … osočování?
  2. Koho považujete za opozici? Pokud se podívám, za jakou stranu byli zvoleni dnešní radní, do opozice patří Nezávislí (Ing. Baťa – bude nyní kandidovat ve Vašem týmu), KDU-ČSL, KSČM a TOP09. Pokud se podíváme na názory a hlasování zastupitelů, „mapa“ vypadá jinak.
  3. Tvrdíte, že „opozice ne lehce snášela porážku A SPOLU S NĚKTERÝMI PŘEDSTAVITELI KOALICE začali záležitosti rozvoje obce vnímat a řešit optikou osobní konfrontace, tzn. jednání zastupitelstva jsou často zdlouhavá, nedůstojná a neproduktivní“. Konkrétně které záležitosti, které zastupitele a která jednání zastupitelstva máte na mysli a proč?

  P.S. Neodpustím si zlehčení, při kterém Vás musím bohužel zklamat. Čárky v prezenční listině se dělají až na konci zasedání zastupitelstva…. Je mi líto 😉

  Jiří Šafr

  Odpověď
 6. Stratílek Vlastimil
  Srp 22, 2014 - 04:09 PM

  Debata mezi vámi je jistě prospěšná. Jen mezi sebe nestavte hned překážky. Naopak, chytré hlavy
  vždy umí uznat porážku a vítězství. A chytré hlavy naše vznikající nová samospráva bude potřebovat jako „Živou vodou“.
  Proto s ní šetřete, když je před volbama! Lid rád podléhá demagogii. Děkuji.

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.