S vlnou solidarity se setkávají i hasiči

S nebývalou vlnou solidarity se v těchto dnech setkávají i hasiči

Lidé nám nosí roušky, firmy dodávají například balené nápoje, energetické nápoje, nealkoholické pivo, vitamínové koncentráty i jídlo.

Tady je pár střípků z darů pro hasiče:

„O hasiče v Králíkách se starají děvčata z SDH Dolní Morava. Dámy nám dodaly roušky v počtu 2ks na osobu a kdyby byl další zájem, tak se máme ozvat,“ říkají hasiči ze stanice v Králíkách. Dámy se domluvily a šijí i pro poštu, prodavačky do obchodů a pro důchodce. Dolní Morava je tak díky nim snad celá vybavená. „Materiál pořídil starosta obce, ale ze začátku to bylo na dárcovství od obyvatel,“ dodávají informace hasiči.

Ručně vyrobené roušky pro profesionální hasiče převzal od Radky Houdkové a jejich kamarádek z Oucmanic také velitel stanice Vysoké Mýto Milan Vincenc: „Aby měli chlapi na cestu do služby a domů,“ doplňuje Vincenc.

Na pardubickou stanici zase desítky roušek ušitých doma přinesla Kateřina Licková. Roušky byly předány hasičům, kteří je určitě využijí, jak už bylo řečeno, třeba na cestu do práce a z práce.

Hasiči obdrželi také od firem balené nápoje, energetické nápoje, nealkoholická piva i vitamínové koncentráty.

Všechny tyto nápoje jsou převáženy do skladu v Opočínku, kde nyní hasiči nepřetržitě vykládají a distribuují zdravotnický materiál pro jednotlivé kraje a podporu na 100 % potřebují.

Moc si toho vážíme. Děkujeme

#spolutozvladneme.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: Tisková zpráva HZS

 

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.