Vysokomýtská nemocnice obdržela akreditaci až do roku 2023

Vysoké Mýto – Kromě nemocnic akutní lůžkové péče společnosti Nemocnice Pardubického kraje a.s. zřizuje Pardubický kraj také nemocnice následné péče a léčebné ústavy. Jedním z těchto zařízení je i Vysokomýtská nemocnice. Právě té udělila Spojená akreditační komise o.p.s. akreditaci platnou až do konce ledna 2023.

„Naše nemocnice akreditována již byla. Tento proces byl reakreditací, která zvyšuje standard naší nemocnice zase o stupínek výše. Děkuji celému týmu nemocnice, který se pečlivě věnoval rok a půl celému procesu,“ sdělil ředitel nemocnice Josef Pejchl.

„Udělená akreditace s velmi dobrým hodnocením 9,71 z 10 v jednotlivých sledovaných oblastech je jednoznačným důkazem toho, že se snažíme v rámci našich možností pracovat se všemi našimi zařízeními,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Ten také připomněl, že Pardubický kraj v těsné blízkosti nemocnice již začal budovat novou výjezdovou stanici krajských záchranářů. „V souvislosti s naší dlouhodobou snahou zlepšovat zázemí zdravotnických záchranářů nyní přichází řada také na Vysoké Mýto. Součástí budovy budou dvě garáže pro čtyři vozidla a veškeré zázemí pro záchranáře, lékaře a řidiče,“ doplnil Valtr.

Zdroj: Pardubický kraj

(17.2.2020)

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.