Blesk je náš pomalejší bratr?

7. listopadu 2015 začalo ve Vysokém Mýtě frézování zánovního povrchu krajské komunikace II/357 – Pražská ul., 27. května 2016 pokračovalo v ulicích Hálkova a Čelakovského.

 

Do dnešního dne, jde již o jeden rok a čtyři měsíce, nebyl nikdo schopen obnovit vodorovné dopravní značení přechodů pro chodce a hazarduje tak s jejich zdravím a životy.

 

Přinášíme reakci správce komunikace:

Dobrý den,

po prošetření Vašeho dotazu s příslušnými subjekty a úseky, které zajišťovaly celé reklamační řízení akce „Modernizace II/357 Choceň – Vysoké Mýto”a následnou výspravu silnice II/357 ve Vysokém Mýtě v rámci záruky, zasílám na základě pověření ředitelem požadovanou odpověď.  Investorem stavby byl Pardubický kraj, technický dozor SÚS Pk – technický úsek.

S dodavatelem záručních oprav  bylo v rámci reklamačního řízení dohodnuto, že obnova vodorovného dopravního značení bude provedena po dokončení odstranění veškerých reklamovaných závad na uvedené akci. K jejich kompletnímu odstranění došlo až v průběhu října 2016. Vzhledem ke klimatickým podmínkám byla v říjnu provedena pouze obnova dělící čáry v barvě pro nejnutnější zajištění směrového vedení provozu. Přechody naplánovány v trvanlivějším a výraznějším provedení – plast.
Obnova vodorovného značení přechodů bude proto provedena s ohledem na vhodné klimatické podmínky v nejbližším možném termínu, předpoklad nejpozději do konce května.

Většina reklamačních řízení je bohužel nepříjemný a často i zdlouhavý proces, kdy se i přes maximální snahu co nejvíce eliminovat jeho negativní vliv na dopravu a plné fungování předmětné stavby mohou uvedená prodlení vyskytnout z důvodu technologických omezení klim. podmínkami, které bohužel ovlivnit nelze.

Děkuji za zaslání Vašeho podnětu.

S pozdravem

Ing. Marian Cvrkal
provozní náměstek ředitele
SÚS Pardubického kraje
Tel.: 466 052 726

Fax: 466 052 735

E-mail: marian.cvrkal@suspk.cz

 

IMAG0726 WP_20161112_15_23_30_Pro WP_20161112_15_27_00_Pro WP_20161112_15_27_38_Pro z

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.