„Blokovaná osoba“

MK 2Blokovaná osoba – na vysvětlenou …

Zjistil jsem, že emailovou poštou je šířen printscreen z databáze Stb. Evidence zájmových osob (EZO), kde jsem uveden jako tzv. „Blokovaná osoba“. Jde zřejmě o další příspěvek dehonestační kampaně proti mé osobě, která bohužel stále pokračuje. Aby se snad někdo nedomníval, že jsem byl spolupracovníkem Stb, podávám níže vysvětlení celé záležitosti.

 

O tom, že jsem od roku 1986 evidovaný v EZO jako blokovaná osoba jsem se dozvěděl až někdy na jaře roku 2010 poté, co byla databáze zpřístupněna na internetu. Zajímal jsem se tedy, co to znamená a zjistil jsem zhruba následující.

 

Blokovaná osoba byl instrument Stb, který jim zajišťoval, že na stejné osobě nepracovalo zároveň více příslušníků, aniž by o sobě navzájem věděli. Tzn., pokud se nějaký příslušník Stb rozhodl někoho rozpracovat (z jakéhokoli důvodu – nejčastěji získat ke spolupráci nebo naopak pro „protistátní činnost“ dotyčného), takzvaně si ho pro sebe zablokoval. Pokud na stejnou osobu z nějakého důvodu narazil jiný příslušník někde jinde, zjistil, že dotyčný už je v řešení a měl za povinnost všechny získané skutečnosti předat tomu, kdo už na dotyčném již pracoval. V době, kdy ještě neměli propojené databáze (což bylo naše štěstí, protože spoustu informací nedokázali rychle sdílet a také některé poztráceli), to bylo jistě rozumné opatření, jak zabránit úplnému chaosu.

 

Má „protistátní činnost“, pro kterou se o mě začali zajímat, spočívala v dopisu, který jsem poslal svému tehdejšímu kamarádovi do USA, kam on cca rok předtím utekl. Psal jsem mu, že uvažuji o podobném kroku. Dopis jsem „konspirativně“ poslal z Budapešti a zároveň hloupě v české letecké obálce. Samozřejmě kamarád dopis nikdy nedostal, za to jsem si ho mohl opět přečíst já sám cca před 4 lety, když jsem si byl svůj svazek prohlédnout. Tam jsem také zjistil, že se na mě skutečně vyptávali na škole, na rodiče v práci, ale tím to zhaslo. Nikdy jsem nebyl u výslechu, ani mi nijak nekomplikovali život. Asi jim to přišlo málo, což se jim nedivím. K nějakému disidenství opravdu dost daleko.

Tolik na vysvětlenou.

 

Martin Krejza

Podobné články

One Response

Přidat názor
  1. Stratílek Vlastimil
    Lis 25, 2014 - 11:27 AM

    Martine děkuji za zveřejnění a obhájení se před fanatiky.Ten kdo Tě pomlouvá ovšem nemá odvahu Ti to osobně ani sdělit.Inu český poseroutka.Promiň,jiný výraz by byl ještě hrubší.Ahoj Vlasta Stratílek

    Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.