To není CHARAŠO!

O uplynulém víkendu byl starosta Vysokého Mýta na ukrajinském Krymu. Za ruské peníze, na ruské pozvání dohlížel na regulérnost a demokratičnost referenda za odtržení Krymu od Ukrajiny. Toto referendum neuznala Ukrajina, ani Evropská unie, ani OBSE. Referendum bylo v rozporu s ukrajinským i mezinárodním právem. O to smutnější je, že se v České republice najdou lidé, kteří jsou ochotni tomuto nezákonnému jednání vtisknout zdání 22D-11530_resizedemokratičnosti a pomáhají legalizovat akt agrese.

Jako zastupitelé města, na které se vší silou a vahou dopadala po dvacet let bota sovětského vojáka, se od tohoto chování starosty Vysokého Mýta Miloslava Souška (SPOZ) zcela distancujeme a odsuzujeme ho. Nemůžeme souhlasit s tím, že se město Vysoké Mýto zmiňuje v souvislosti s krymským referendem na stránkách ruského tisku a výroky jeho starosty jsou zneužívány k  propagandistickým účelům. Jestliže se Miloslav Soušek ve vysílání ruské televize vyjádřil, že vše bylo CHARAŠO, my říkáme, že to rozhodně CHARAŠO nebylo!

 

Foto: Sídliště Družba

Zastupitelé Vysokého Mýta:

Jiří Junek

Jiřina Šafrová

Martin Krejza

Jan Štangl

Luděk Hejhal

Josef Hynek

Jiří Vedral

Lenka Dejdarová

František Jiraský

Kdo organizoval referendum na Krymu

Jasné a zásadní informace ohledně referenda na Krymu a zejména pozorovatelské mise padly v České televizi:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/266740-cestu-sarapatky-na-krym-platila-organizace-ultrapravicoveho-aktivisty/

Shrňme si alespoň základní fakta. Ruská strana, která potřebovala zdůvodnit legitimitu referenta a tím připojení Krymu k Rusku, využila služeb belgického extrémisty Luce Michela . Ten se pasuje do role mírotvorce a demokrata, a je proto přítel Palestinců, Kadáfího a Asada. Tento člověk vlastní neziskovou organizaci (http://www.eode.org/), financovanou Russia Today, což je televizní stanice placená státem, tedy Vladimírem Vladimírovičem Putinem. A tento Belgičan uspořádal “mezinárodní“ pozorovatelskou misi na Krymu, která měla dohlížet na referendum. Z České republiky si vyhlédnul tři nebožáky: Milana Šarapatku (Úsvit), Stanislava Berkovce (ANO), Miloslava Souška (SPOZ).  Celá pozorovatelská mise byla skutečným výkvětem politických figur celé Evropy. Jen pro příklad – v této skupině se objevila chorvatská poslankyně, která má zakázaný vstup do Belgie, protože tvrdí, že holocaust nebyl.

http://zpravy.idnes.cz/komentar-jefima-fistejna-k-rusku-krymu-a-ukrajine-fvc-/zahranicni.aspx?c=A140320_2047226_domaci_jw

http://crimeavector.com.ua/topnews/5389-nablyudatel-iz-chehii-v-sudake-ya-dumal-moya-missiya-tut-budet-opasnoy-a-u-vas-spokoyno.html

https://www.youtube.com/watch?v=76q3pUdpiVo

Podobné články

57 Responses

Přidat názor
 1. Novák
  Bře 19, 2014 - 09:58 PM

  To snad nemá obdoby.Za koho to mluví soudruh Souček.Ať se odstěhuje do Ruska a skončí starostování a přejde ke KSČ.

  Odpověď
  • Petr z Mejta
   Bře 21, 2014 - 02:27 PM

   Nejdříve si zjistěte jak se pan starosta jmenuje a pak něco připomínkujte.))))

   Odpověď
   • Venda
    Bře 22, 2014 - 09:43 AM

    A nejaky argument by nebyl, sozdruhu?

    Odpověď
 2. Jirka z Mejta
  Bře 20, 2014 - 01:03 PM

  A to tam byl z Vysokého Mýta sám ?

  Odpověď
 3. Chocholouš
  Bře 20, 2014 - 03:54 PM

  Dobrý den, prosím Vás hlavně je nepouštějte do KLDR nebo jim podobných zemí. Asi by jsme se dověděli, že je to tam také v pořádku. Doporučuji pouze Klatovy, Stříbro nebo Liberec a když bude nejhůř nejdál do Bratislavy. Děkuji a snad jim Bůh odpustí jejich viny protože já určitě ne.

  Odpověď
 4. nezaujatý
  Bře 20, 2014 - 08:15 PM

  Zpráva pana starosty Souška byla zcela objektivní. To, že naše media informují neobjektivně, neznamená, že musíme věřit všemu, čím nás krmí. Ing. Soušek příjemně překvapil, když si vytvořil vlastní názor a nebál se ho říct nahlas.

  Odpověď
  • Naše Mýto
   Bře 23, 2014 - 11:26 PM

   Pro mezinárodněprávní začátečníky:
   Podle čl. 73 ukrajinské ústavy platí, že o otázkách územní integrity může rozhodovat jen celostátní referendum.
   Základem mezinárodního práva je Charta OSN. Ta výslovně zakazuje agresivní války. Podle Putina byly ohroženy životy rusky hovořících obyvatel. Dle aktuálně platného mezinárodního práva ale neexistují právně podložené podmínky pro to, aby byly do jiné země vyslány ozbrojené jednotky na ochranu části obyvatelstva. Naopak přednost před ochranou části obyvatelstva má právo na územní celistvost, jeho nedotknutelnost.
   Navíc ke stavu na místě – dle vyjádření p. Souška – panovala skvělá atmosféra, nadšení atd. To nejsou známky toho, že by v místě existovaly důvody, pro které by se měla část obyvatelstva bát o život a majetek a tedy nenasvědčuje to existenci důvodu, pro který byly jednotky, dle vyjádření ruské strany, do místa vyslány.

   Odpověď
 5. Rozpačitý občan
  Bře 21, 2014 - 01:09 AM

  Možná bylo prozíravé, že převážná část kasáren ve Vysokém Mýtě již neexistuje. Eto charašo?

  Odpověď
 6. Monika Bartízalová
  Bře 21, 2014 - 08:22 AM

  Dobrý den, jak jsem si přečetla kdo je pod tímto článkem podepsán, je mi vše jasné! Milí zlatí, musíte si uvědomit, že éra pana Fencla a jeho dotčeného následníka je dávno /a doufám, že i nadále pryč/ a že tam máte konečně slušného člověka. To je ten kámen úrazu pro vás! Pan Soušek kdyby jel kamkoli, vždy byste si našli něco PROTI. Ta jména pod článkem mluví za vše – všechno ODS!!!! Doufám, že občané Vysokého Mýta se probudí a vzpomenou si co pro toto město a okolí způsobil pan Fencl. Nemohu se více vyjádřit. Oni si to určitě vybaví co mám na mysli. Za našeho starostu bojovat budu a právě naopak – všude budu propagovat jeho jméno a vše dobré, co ve své funkci vykonává. Ať je takových lidí mezi námi více a pomalu nebo rychle byste opustili svá křesla. To už by záleželo jak ten dotyčný má v sobě alespoň kousek cti a sám by měl uznat, že zaclání dobrým věcem. S přáním se nad sebou zamyslet, kdo je pod kritikou podepsán, se loučí Bartízalová Monika Vysoké Mýto

  Odpověď
 7. Petr z Mejta
  Bře 21, 2014 - 09:28 AM

  Já snad špatně vidím. Ti co jsou podepsaní pod kritikou by si měli zamést před vlastním prahem!
  Holt komunální volby jsou za rohem,že? Ale to že Karosa dostala zakázku do Ruska těmto stěžovatelům nevadí? Já být na jejich místě, tak bych se zasadil aby byla zakázka zrušena a lidi bych z fabriky poslal domu. Zavolal bych do Škody Mladá Boleslav aby zavřela v Rusku svojí továrnu,požádal bych Kellnerovo PPF aby tam zrušilo veškeré své aktivity atd.atd. Také bych zakázal dovážet z Ruska ropu a plyn,když už,tak už.
  Na Rusko mám svůj názor a pozitivní teda opravdu není.
  Zrovna včera jeden pán na ně nadával jako špaček a tak jsem mu připoměl jak s Ruskýma vojákama 80.letech vesele chlastal a kšeftoval,kupoval od nich naftu atd. Zmlknul.
  Pana Souška znám a je to slušný chlap,což říkají i zastupitelé mimo tento spolek odvařených kritiků všeho, jen ne sebe samých.

  Odpověď
  • Name *
   Bře 21, 2014 - 05:27 PM

   Stačí se podívat jak vypadaly volby v roce 2006 :), nemluvě o volbách 2010, tam bylo těch skandálů už méně 🙂 Kdo trošku zná zákulisí, třeba jako já., tak tomu musí být hodně zle.

   Odpověď
  • Jindra
   Bře 24, 2014 - 11:30 AM

   Samozřejmě dál platí, že „Bližší košile než kabát.“ a „Nehas, co tě nepálí.“ Bohužel to taky může skončit tak, že „Dnes Krym, zítra Podněstří a pozítří Karlovy Vary.“ Co bude v dalších dnech, to už by mohlo pálit i nás, ne?

   Odpověď
 8. nezaujatý II
  Bře 21, 2014 - 09:30 AM

  Jak správně napsal nezaujatý. Já se také divím, že spousta lidí věří těm jednostranným blábolům ze strany korporátních, mainstreamových, manipulujících médií, včetně České televize. Napíšou a zveřejní cokoliv, jen aby byla konformní a hezky proZápadní! Putin je démonizován, ale největší teroristická organizace na světě zvaná U.S.A., která za posledních 200 let rozpoutala přes 170 válek a obsadila ne jedno území, se zobrazuje jako „svatoušek“ a mírotvůrce. A celá EU jí musí lézt do ř*tě, že.

  Odpověď
 9. Petr z Mejta
  Bře 21, 2014 - 10:17 AM

  Musím se smát,vy něco pište o demokracii.Cenzurujete příspěvky které vám nejdou pod noc,chováte se jako Putin a jeho přitom kritizujete.
  Můj příspěvek jsem si vytiskl a ukáži ho lidem v zastupitelstvu,aby věděli jak ve V.Mýtě funguje svoboda projevu.

  Odpověď
  • Libor
   Dub 10, 2014 - 07:03 PM

   Já jsem své zcenzurované příspěvky zveřejnil na svém blogu i na FB a dalších veřejných sítích .
   Lež i cenzura má krátké nohy .
   Všechny své příspěvky , které mi smazali tady i na jejich stránkách FB jsem si uložil a zveřejnil .

   Odpověď
 10. Petr z Mejta
  Bře 21, 2014 - 10:18 AM

  Repektive předchozí příspěvek od pisatelky Moniky B.

  Odpověď
 11. vysokomýtsko
  Bře 21, 2014 - 11:42 AM

  momentální štěkot je o čem, kdo dokáže odpovědět na případný scénář: když by byl proukrajinský starosta kterého tady sháníte místo pana Souška a řekl vám: je to tam těžký,přivezeme k nám do Mýta asi tisíc ukrajinských občanů, budeme se muset s nimi rozdělit o práci, finance. Kdo z vás jim dá část své výplaty a kdo z vás bude hlídat bezpečnost ve městě? ani jeden, křiklouni se schovají a normální lidi to odskáčou, kolik z vás zažilo těch 20 let , ono kvůli ruským vojskům nebylo jenom zle, ale o tom už nikdo nemluví,

  Odpověď
  • Venda
   Bře 22, 2014 - 10:05 AM

   Kvuli ruskym okupantum nebylo jenom zle? Bud jste to nezazil nebo lzete!!! V cem jste tenkrat videl ty dobre veci? V tom bordelu? V tom, ze to malo, co se tenkrat dalo koupit pravidelne vykupovaly soudruzky manzelky ruskych oficiru dopoledne, protoze nepracovaly a nase matky pak pri navratu z prace koukaly na prazdne regaly? V tom, ze jsem se cas od casu probudil a po celem sidlisti Druzba ( ne nadarmo tenkrat zvanem „vojenske sidliste“) staly nastartovane tanky a obrnene transportery a lide sly do prace a do skol v mlze z vyfukovych plynu?

   Odpověď
   • vysokomýtsko
    Bře 23, 2014 - 09:55 AM

    pisateli nauč se orientovat, vojenské sídliště nemá nic společného se sídlištěm Družba, tady je transparentní ukázka systému kritiky a neznalosti, chytrosti a nevědomosti a o tom to vlastně všechno je

    Odpověď
    • Venda
     Bře 23, 2014 - 12:21 PM

     Samozrejme ze ma, obzvlast pisu-li, jak se „rikalo“ mistu, kde jsem bydlel, ale i kdyby tomu tak nebylo, je uchvatne, jak jste demagogicky vybral z meho prispevku zcela nepodstatnou vec!!! Opravdu Vam tady nebudu vypisovat, kterych ulic se to tykalo. Ale Vy byste nam mohl napsat, co dobreho si pamatujete z pobytu Rusaku v Myte! Protoze na tom jsem reagoval ja.

     Odpověď
     • Kamila
      Dub 10, 2014 - 06:31 PM

      Ano Vendo, to byly časy… V sobotu jsem z postele k ránu slyšela dusot polonahých vojáků, kteří byli na rozcvičce. Samozřejmě, že vojenské sídliště je totéž, co sídliště Družba. Typicky naše Údernická ulice. Z okna do okna rusům, našim bratrům.

 12. Stratílek Vlastimil
  Bře 21, 2014 - 01:10 PM

  K odpovědi nezaujatého pisatele,který se bojí uvést své jméno.Ano v demokracii to je snadné a možné.Jenže– mně bude za pár měsíců 80.let a pamatuji si volby a život od roku 1938 i od roku 1948.Za svobodný názor bylo nejen nějaké šikanování,ale dlouholetá vězení i smrt ,a další tresty i pro celé rodiny. I neúčast na volbách mohla být důvodem k odnětí svobody.Po roce 1968 pak jsme volili“ svobodně“my čechoslováci ještě navíc za přítomnosti sovětské armády!!!!!!Jednání i rozhodnutí pana starosty je jen důkazem jeho osobních vlastností a velice krátké paměti. 2x jsem žádal na zastupitelstvu jeho odvolání právě pro jeho neomylnost ,neústupnost a lhaní nám občanům. Jsem zvědav co bude následovat v zastupitelstvu.Z toho co se stalo je mi“ ZLE!!“

  Odpověď
  • vysokomýtsko
   Bře 23, 2014 - 10:02 AM

   pane Stratílku, vy tady píšete něco ale hodně lidí ví když jste byl na nejvyšších postech úřadu co se dělo, bohužel neexistovala takováto mediální možnost reakce a vše se dalo zamaskovat . Stačí se podivat zpětně kdo zveleboval p..farmu . Proč se tady udělalo gheto za výměnný obchod atd,

   Odpověď
 13. Petr z Mejta
  Bře 21, 2014 - 02:26 PM

  Holt cenzura jede na plné obrátky,ubohost!

  Odpověď
  • Otakar II
   Bře 21, 2014 - 05:31 PM

   Kvuli pomoci náckum z UK přijdou tisíce lidí pracujících v potravinářství o práci a to se dotkne i tomu zbytku lidí,co ještě pracují na Vrchovině.Pan Stratílek ale za ně prý bude platit nájmy a hypotéky…

   Odpověď
   • Venda
    Bře 22, 2014 - 10:06 AM

    Proc lzete?

    Odpověď
    • Otakar II
     Bře 22, 2014 - 12:09 PM

     Já lžu? To si povíme již v červenci vážený pane.

     Odpověď
     • Venda
      Bře 22, 2014 - 12:20 PM

      Proc lzete o o tom, ze budou tisice lidi bez prace?

    • OtakarII
     Bře 24, 2014 - 06:42 AM

     Pracuji v potravinářském průmyslu a vidím kolem sebe reakce pěstitelů i obchodníků. Do dvou měsíců máme střední Evropu zasviněnou dotovaným drůbežím a vepřovým masem z Ukrajiny,kde veterinární dohled absolutně neexistuje a krmí tam kdoví čím. Naše firmy budou muset propouštět protože prostě nemohou pokřivené ceně konkurovat. Stát bude muset vyplácet podpory a navíc přijde o výběr daní.To se to panečku vyplatí,to podporování fašounů.

     Odpověď
     • OtakarII
      Bře 24, 2014 - 06:43 AM

      Mám na mysli chovatelů i pěstitelů obilovin,protože ti dopadnou stejně.

 14. Miloš Fogl
  Bře 21, 2014 - 07:01 PM

  Vážený „Petře z Mejta“,
  vlastně spíš vy, kteří by snad chtěli uvěřit, že diskuse je cenzurována.
  Vašim příspěvkům lze říkat demagogie, překrucování faktů, neznalost mezinárodního práva, spam, resp. guerillový marketing.
  Ano, systém je nastaven tak, že vyžaduje zásah administrátora k uveřejnění příspěvku. Web není administrován profesionálem, čili nelze vyloučit jisté časové prodlení. Na druhou stranu nikdo nemůže očekávat zveřejňování vulgarit, útoky proti rase či skupině obyvatelstva apod.
  Starosta Soušek je slušný chlap do doby, než máte odlišný názor než on. Pak na vás nahází špínu a veřejně vás dehonestuje. Každý projekt, který připravilo minulé zastupitelstvo, byl dle něho nesmyslný. Neustále veřejně bez důkazů obviňuje projektanty Rekonstrukce budov soudu a vězení z chyb. Místo deklarované úspory na něm město tratí miliony korun. Rekonstruovat bazén začal bez jasného financování. Lstí se snažil prodat městské pozemky developerovi, kterého zastupuje člověk stejného jména, jako má Zemanovec z Chebu. Prezentoval připravovaný hypermarket jako hobbymarket. Nemluvil pravdu o projednávání přípravy spirálové křižovatky s ŘSD. Nestandardně, bez vědomí drtivé většiny zastupitelstva i městského architekta, připravuje množství investičních projektů na předvolební období. V rozporu s Tiskovým zákonem zneužívá Vysokomýtský zpravodaj ke svojí propagaci. Převlékl kabát, vzal si jakýsi nemoderní a snaží se zviditelnit všemi prostředky. Těm, kteří mají strach o zakázky našich podniků v Rusku – nemusíme tak daleko, sečtěte rozpočty Vysokého Mýta za poslední dvě volební období, v tom aktuálním 2010-14 vám vyjde o půlmiliardy méně. Atd…
  Posvěcení protiprávní anexe Krymu je tedy jen třešničkou na dortu.
  Jestliže se o veřejné dění aktivně nezajímáte, neznamená to, že se nic neděje.

  Odpověď
  • Petr z Mejta
   Bře 21, 2014 - 10:23 PM

   Že jste se takhle neangažoval při Kosovu či bombardování bývalé Jugoslávie. Jediní Srbové byli po Mnichovu 1938 připraveni nám jít na pomoc,zatímto Ukrajina vítala Hitlera. Nyní se to opakuje,opět Benderovi hákové kříže ale to už nikomu nevadí.Já mám rád rusáky jako hřebík v zadnici a stejně tak ukáčka,z vlastní zkušenosti.
   Jestli tady ale chcete peskovat starostu,tak ho peskujte,když chce člověk psa bít,hůl si vždy najde.
   Poděkování Fenclovi za ty nepřízpůsobivé kvuli kterým se člověk bojí po setmění vyjít na ulici.

   Odpověď
   • Miloš Fogl
    Bře 21, 2014 - 10:50 PM

    Mnichov byl ale o trochu dřív, než Srbové vyvraždili Srebrenici….? Demagogii jste studoval ve stejném kurzu se soudruhy Rathem a Souškem? (Oslovení soudruh bylo přítelem nahrazeno v socdem relativně nedávno, abych předešel školení 😉 )

    Odpověď
    • Petr z Mejta
     Bře 22, 2014 - 08:21 AM

     Vážený pane předsedo místní TOP 09,chápu vaše rozčarování nad nezvolením knížete Trautenberka do čela státu i z toho,jak jste dostali ve volbách na frak.Neosočujte mě že jsem nějaký socan,naopak celá devadesátá léta jsem volil ODS než jsem se přesvědčil,kam to tato partaj darebáků a tunelářů vede.
     Musím se smát když píšete o převlékačích kabátů,zrova vy. Váš Kalousek se chtěl coby šéf Lidovců spojit i s komunistama,hlavně aby byl u koryta. Kvuli tomu musel tuto stranu opustit,na to už jste zapoměl? O tom jak za bolševiků v Národní frontě jako Lidovec kolaboroval s komunistama ani nemluvě.
     Zameťte si před svým prahem a pak někoho kritizujte.

     Odpověď
     • Miloš Fogl
      Bře 22, 2014 - 10:00 AM

      Jak to bylo se „spojováním“ s komunisty přiznal už přítel Škromach. Kalousek tehdy takto zabránil velké koalici ODS a ČSSD a opustil post předsedy, nikolivě stranu.
      V minulém režimu pak s komunisty různým způsobem kolaborovalo 90% obyvatelstva.
      Neobviňuji Vás ze stranické příslušnosti, ale max. z bolševické demagogie.
      Před prahem zametám. Sice Ústavní soud rozhodl, že to může býti ponižující, ale starosta Soušek říkal, že se to má dělat. Školil tak zastupitele, když jej kritizovali, že upravuje komunikaci před Pražskou bránou za asi 3 mil. Kč.
      Howgh :-)

     • Venda
      Bře 22, 2014 - 10:13 AM

      Koukam kdyz dojdou argumenty vytahnou se osvedcene, prekroucene nesmysly z historie. Narozdil od Vas nemam patent na hodnoceni historie a prekrucovani faktu, ale kdyz uz argumentujete a ospravedlnujete rusky utok na Krym bombardovanim „Jugoslavie“, zeptam se Vas: az Vam nekdo vykrade byt, budete spokojen, kdyz Vam policie rekne, at se nerozcilujete, protoze vcera vykradli byt ve vedlejsim vchode?

  • Jirka z Mejta
   Bře 21, 2014 - 10:28 PM

   Dobrý den, po tom co se událo v roce 2006, po volbách jsem ztratil veškeré iluze, o něco to bylo lepší v roce 2010. Nemám k tomu co říct.

   Odpověď
 15. Jiri
  Bře 21, 2014 - 08:35 PM

  Stare nove struktury po roce 1989 vidím ze se opět chtějí angažovat ještě mi tady chybi příspěvek porevoluční ho starosty Fencla s krycími jmenem Aleš to jste tez jako občane města tolerovali a náhle vidím ze prisluhovac Stratilek se probudil a také ze sebe sype moudra, kdyz místostarosta val, tak mel zájem pouze o výpisy z úctu aby se kov hal výplatami, které za bolsevika se mu nemohlo ani zdát a ted by budoval obec kdyz mel tak Koukal pouze na svůj měšec vždyť i tu dovolenou si nechával proplacet. Nimandi Krejza a Jirasky to byly omyly voleb. Náprava se snazi no a ted zabral tak mu to na podzim spočítame ale nedělat podloubí pro klan Štaglovců nebo Šafrovců to by byla skaza.

  Odpověď
  • Miloš Fogl
   Bře 21, 2014 - 11:04 PM

   Nazývat nýmandy lidi, kteří něco dokázali, je protimluv, ale třeba nám po volbách ukážete, že vy jste nějaká persona.
   Ano, spoustě lidí, po kterých bolševik šlapal, se o solidní výplatě ani nezdálo.
   Mnoho kvalitních lidí pak od angažmá ve veřejném životě odradí podobné „odborné“ diskuse závistivých anonymů 😛

   Odpověď
   • Neskutečná sranda
    Bře 22, 2014 - 05:22 PM

    Dobrý den pane Vogle, když jsme u té politiky. Co říkáte, že jste měli jako Top 09 na kandidátce pana Jiřího Marka, dokonce jako jedničku, který když kandidoval do zastupitelstva, tak si nechal napsat do povolání „vedoucí projektant „, ačkoliv jim nebyl 🙂 . Při sledování regionální politiky se neskutečně bavím. Díky a přeji Vám krásný den.

    Odpověď
    • Miloš Fogl
     Bře 22, 2014 - 11:05 PM

     Fantazie dochází, Sjando? Jiří Marek nekandidoval na žádné z deseti kandidátek :-P. My měli za lídra Yardu Coutného. Sledujte pečlivěji. Jenže to se zas tak nepobavíte…? 😉

     Odpověď
  • Petr z Mejta
   Bře 22, 2014 - 09:19 AM

   Franta Jiráský,mizerný učitel a ještě horší politik.

   Odpověď
   • Venda
    Bře 22, 2014 - 10:16 AM

    O tom zadna. Akorat jste zapomnel pripomenout komu „slouzi“ dnes. Ten by delal podrztasku i Gottwaldovi.

    Odpověď
    • Otakar II
     Bře 22, 2014 - 12:18 PM

     Aslepoň na jednom se shodneme a prosím už mi nikdy netitulujte bolševikem,podepsal jsem za hluboké totality Několik vět a nevím kde jste byl v 89 ale já spolu s kamarády dostal v lednu na Palachově týdnu takovej nářez,že jste ho vy asi nikdy nezažil,to samé v listopadu.Měli jsme tenkrát ideály o které nás politická garnitura okradla.
     Co se týče p.Souška tak já ho znám jako slušného chlapa a to jeho prohlášení si jistě obhájí.Pokud ne,má smůlu. Ale moc mi vadí jednobarevné vidění,to jsme tu měli 40 let…..

     Odpověď
    • Jirka z Mejta
     Bře 25, 2014 - 11:40 AM

     Dobrý den, pan Ing. Jiraský se také připojil , sice mu to chvíli trvalo, ale…….

     Odpověď
   • Jirka z Mejta
    Bře 22, 2014 - 02:55 PM

    O tom, že pan Ing. Jiraský byl mizerný učitel bych s Vámi nesouhlasil. Takový pan Kalous by mohl vyprávět, jak si ho vzal na dveře a pak se vrátil s pěkně červenýma tvářema. To bych skutečně rozporoval. Co se týká oné politiky, vytknul bych zřejmě volby v roce 2006, úzka spolupráce s MURd. Dejdarovou apod…..

    Odpověď
 16. Stratílek Vlastimil
  Bře 22, 2014 - 11:08 AM

  Pane Jiri,když neumíte ani uvést své jméno,tak nelžete,nepomlouvejte a dokažte to.co jste napsal .Jste přesně typ člověka,který něco hlásá ale jen v anonymitě. Já jsem své jméno uvedl,Vy ne. Zkuste třeba napsat kolik Vám je let! I to jsem uvedl. Čeho si vlastně vážíte???Nebo, čeho se bojíte?

  Odpověď
  • Otakar II
   Bře 23, 2014 - 08:15 AM

   Svojí agitaci můžete předvést třeba v Doněcku,pro vás není problém sednout na letadlo a letět.
   Tam byste určitě pochodil. Přesně jak to píše pan Hrdý z H.K. Krym je jen zástupný problém před komunálníma volbama.Kdyby tam p.Soušek nebyl,vymysleli by jste si něco jiného,jen aby se mohl házet špína na konkurenta.Je vidět že praktiky pana Kubiceho vám jsou velmi blízké.
   Být vámi tak si užívám důchodu a našetřených peněz.

   Odpověď
 17. nezaujatý
  Bře 22, 2014 - 05:03 PM

  Z uvedených příspěvků vyplývá, že zde jejich autoři řeší, kdo na radnici seděl, sedí, či sedět bude a kdy by tam podle nich sedět měl. Pozorovatelská mise na Krimu je pouze zástupný problém. Přátelé, předvolební agitace je jistě aktuální už teď, ale to nesouvisí s tím, že pan Ing. Soušek byl jako pozorovatel přítomen při svobodném referendu na Krymu a pravdivě popsal, co na vlastní oči viděl. Když se v listopadu 89 cinkalo klíči na náměstí, tak ani tak moc za církevní restituce, jako (mimo jiné) za právo svobodně vyslovit vlastní názor. Neupírejte, prosím, toto právo ani starostovi, kterého třeba právě vy nemilujete.

  Odpověď
  • Naše Mýto
   Bře 23, 2014 - 11:30 PM

   Pro mezinárodněprávní začátečníky:
   Podle čl. 73 ukrajinské ústavy platí, že o otázkách územní integrity může rozhodovat jen celostátní referendum.
   Základem mezinárodního práva je Charta OSN. Ta výslovně zakazuje agresivní války. Podle Putina byly ohroženy životy rusky hovořících obyvatel. Dle aktuálně platného mezinárodního práva ale neexistují právně podložené podmínky pro to, aby byly do jiné země vyslány ozbrojené jednotky na ochranu části obyvatelstva. Naopak přednost před ochranou části obyvatelstva má právo na územní celistvost, jeho nedotknutelnost.
   Navíc ke stavu na místě – dle vyjádření p. Souška – panovala skvělá atmosféra, nadšení atd. To nejsou známky toho, že by v místě existovaly důvody, pro které by se měla část obyvatelstva bát o život a majetek a tedy nenasvědčuje to existenci důvodu, pro který byly jednotky, dle vyjádření ruské strany, do místa vyslány.

   Odpověď
 18. Novinka CZ - názor
  Bře 22, 2014 - 09:08 PM

  Ján Hrdý, Hradec Králové

  Byl jsem příjemně překvapen vyjádřením starostu Vysokého Mýta, který se zúčastnil na Krymu referenda.
  Prohlásil-česká médiá nás krmí nesmysly. Má plnou pravdu.
  Proto jsem se divil, že v Deníku byla jeho slova prezentováná.

  Odpověď
 19. vysokomýtsko
  Bře 23, 2014 - 09:42 AM

  tady se to stáčí na úplně jiný téma a už jen chybí vzájemné jmenovité napadání, to je obraz dnešní společnosti, ono ani tak nejde o Rusko a Krym ale o praní Mýtského špinavého prádla, žiju v Mýtě přes 50 let a někteří diskutující jsou přesný obraz toho kam vítr – tam plášť, prostě klasika,

  Odpověď
 20. OtakarII
  Bře 24, 2014 - 06:58 AM

  OtakarII
  24.3.2014

  Tady přece vůbec nejde o to co p.Soušek řekl či neřekl. Tady jde o to házet špínu na svého protivníka,komunální volby jsou za rohem. Kdo tuhle lacinou fintu neprokoukl,toho vážne lituji.

  Odpověď
 21. Naše Mýto
  Bře 25, 2014 - 11:22 AM

  Diskuze byla ukončena, již není možno vkládat příspěvky. Děkujeme za Vaše názory.

  Odpověď
 22. Libor
  Bře 25, 2014 - 05:25 PM

  Oficiální stránky města Vysoké Mýto zahájili štvavou kampaň proti svému starostovi CENZUROU vlastních stránek a vlastního FB profilu !
  Reagoval jsem svými příspěvky na obhajobu pana starosty, a během rána je administrátor z profilu města na FB všechny smazal a byla mi zablokována možnost vkládat další příspěvky a reagovat na jejich lži !!!
  Stejně tak se tomu stalo i na oficiálních stránkách města, kde pro jistotu nejen smazali všechny mé příspěvky, ale i zrušili veřejnou diskuzi od dnešního dne !!!
  Ptám se tedy, proč by chtěl někdo cenzurovat slušné příspěvky, bez urážek a sprostých slov, když jiné, urážlivé tam klidně visí ?
  Bojí se někdo snad pravdy ? NE – ONI SE BOJÍ ABY SE O JEJICH LŽÍCH A MANIPULACÍCH nedozvěděli ostatní občané!
  Především z města Vysokého Mýta, ono budou totiž volby a boj o korýtka.
  Samozřejmě jsem si své příspěvky naskenoval (vím velmi dobře jak funguje cenzura a umím se proti tomu pojistit) a mám své příspěvky zazálohované na svých webech, a tak jak jsem napsal v emailu radnici VM, hodlám jejich postup v případě, cenzury mých příspěvků, zveřejnit na všech dostupných sociálních sítích a nezávislých informačních webech.
  Domníval jsem se, že jsou lidé, stojící za peticí proti starostovi jen slepý, zmanipulovaný falešnou televizí a lživým mainstreamem, a tedy že jim chybí jen informace. Proto jsem jim dodal také spousty odkazů na videa a články, kde se mohou přesvědčit o pravdě na Ukrajině i o Krymu ! Místo toho však všechny mé příspěvky smazali, diskuzi rychle uzavřeli a ponechali jen štvavé články o panu starostovi !
  Veřejně se tak připojili k těm co podporují neonacisty na Ukrajině, kteří tam nyní vládnou!
  Bohužel, nyní se už nebudou moci vymlouvat na to, že neměli informace ! Ode mne jich dostali spoustu a zbytek si mohli sami dohledat. Videí je z Ukrajiny na netu tisíce – nelze nevidět pravdu o referendu na Krymu a o fašistech v Kyjevě !
  Kdo to nechce vidět, stává se spoluviníkem na všech zvěrstvech která se nyní nejen v Kyjevě na obyvatelstvu páchají!
  Co si mám nyní myslet o demokracii na radnici ve Vysokém Mýtě ? Nic, protože tam žádná není !
  Nepostavíme-li se těmto honům na lidi, kteří mluví pravdu o referendu na Krymu, pak se zde brzy setkáme se stejným neofašismem, jako si ho nyní užívají lidé na Ukrajině.
  Jedno je jisté. Kdo dělá cenzuru, ten LŽE a podvádí . A tyto lidi by rozhodně měli občané znát .
  Neodpustím si citát z Bible:
  Po jejich ovoci je poznáte.
  Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?
  A tak je poznáte po jejich ovoci.
  Matouš 7, 15 – 20

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.