Když politikovi dojdou argumenty, podává trestní oznámení.

ZH1Požádal jsem redakci Našeho Mýta, aby mi tímto umožnila zveřejnit odkaz na svou soukromou webovou stránku Pravda vyděsí, kde konfrontuji s realitou výroky starosty Miroslava Souška pro říjnové a listopadové periodikum TRS. Pan starosta vodí šéfredaktora Hudečka i všechny čtenáře TRSu za nos, když se jim snaží namluvit, že v billboardu, který jsem před volbami nechal vyvěsit u hotelu Tejnora, uvádím nepravdivé informace, manipuluji s údaji, a že se jedná o trestný čin. Občanům Mýta pan Soušek totiž zatajuje, že se již před volbami obrátil na Městský soud v Praze s žádostí o vydání předběžného opatření, které mělo provozovateli plakátové plochy nařídit okamžité odstranění billboardu pro údajné páchání trestného činu. Soud tuto žádost zamítl, protože v obsahu billboardu neshledal vůbec nic, co by takovéto opatření ospravedlňovalo. Lze důvodně předpokládat, že stejně dopadne i vyšetřování a (dle mého málo pravděpodobný) soud ve věci panem starostou nahlášeného trestného činu pomluvy, jíž jsem se prý vyvěšením billboardu dopustil. Naštěstí pro mne nejsme v putinovském Rusku, aby mne soud mohl odsoudit za zveřejnění grafu publikovaného též na stránkách státní správy, v tomto případě Ministerstva financí. Nemohu zatěžovat web Naše Mýto detaily mého střetu s arogancí moci, proto odkazuji na výše zmíněnou stránku, kterou budu aktualizovat tak, jak se kauza bude vyvíjet.

Mezitím sezóna udávání v Mýtě pokračuje: podle TRSu zasahovala 11. listopadu v kancelářích MěÚ policie a zajímala se o čerpání dotačních titulů v letech 2006-2010. Hospodaření města je pravidelně auditováno a osobně nemám pochyby o integritě tehdejšího vedení města, nicméně, v několika obdobných případech se našla pochybení, která vedla tomu, že města musela vracet desetimiliónové dotace. V našem okolí to postihlo města Rychnov nad Kněžnou, Žamberk, Letohrad nebo Česká Třebová, viz článek Města budou vracet evropské dotace. Pokud by k něčemu takovému došlo i v Mejtě, bude moci mít udavač škodolibou radost, že město poškodil. Škoda, že nám pan starosta nemůže říci o kauze více; píše v TRSu, že je vázán mlčenlivostí. Snad se ale jméno oznamovatele časem dozvíme.

Na závěr chci poděkovat za emailové i další reakce na můj dopis Našemu Mýtu, který vyšel pod názvem Jak si získat srdce i rozum voličů. Bylo mi vysvětleno, že za grandiózním úspěchem SPO ve jmenovaném okrsku je nejspíše ta skutečnost, že se k volbám v nebývalém počtu dostavili Romové z jejich sídliště v Husově ulici a zřejmě chtěli vyjádřit svému starostovi vděčnost za to, že jim dokázal obstarat práci. Pan starosta prý dokázal přivést místní Romy k jak k práci, tak i k volbám. Komu čest, tomu čest. Neodpustím si malý mentorský vzkaz odesilatelům, byť je zcela od věci, jde jen o lingvistickou poznámku: “přivést k volebním urnám” se píše s es. Ale jinak jim za korespondenci moc děkuji a cením si jí!

Zbyněk Halousek

halousek@centrum.cz

Podobné články

One Response

Přidat názor
  1. Stratílek Vlastimil
    Lis 25, 2014 - 11:19 AM

    Děkuji pane inženýre za Váše vysvětlení k případu.Takto i já si představuju chování ve svobodné a demokratické společnosti.kde své názory i jednání dám veřejnosti k nahlédnutí.Způsoby,dnes již bývalého pana starosty,jsem vždy veřejně odsuzoval a jsem rád,že při volbách zvítězila odvaha nad podělaností.Teď jen doufám,že se opět veřejná zasedání vrátí ke svému poslání:Starost o život ve městě a ve prospěch města bez megalomanských plánů Váš V-Stratílek-rodák Mejta.

    Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.