Místopředseda vlády Bělobrádek a ministr kultury Herman v regionu

2. října navštíví Vysokomýtsko hned dva ministři současné vlády. Nejdříve, v rámci své oficiální cesty po Pardubickém kraji, to bude místopředseda vlády a ministr pro vědu, výzkum, inovace Pavel Bělobrádek. Po něm se u nás na krátkou pracovní schůzku zastaví ministr kultury Daniel Herman.

BelobradekPavel Bělobrádek přijal pozvání k návštěvě Vysokého Mýta a firmy Iveco. Zde se setká s generálním ředitelem Jiřím Vaňkem, seznámí se s vývojem a konstrukční dílnou podniku. Čas by měl zbýt i na ukázku nejnovějších výrobků a praktické řešení otázky Euro 6. Pevně věřím, že se podaří otevřít téma výstavby zkušební dráhy pro autobusy včetně jakékoliv možné vládní podpory tomuto projektu.

HermanDaniel Herman cestou do České Třebové zavítá na Vraclav. V budově bývalých lázní bude hlavním tématem rozhovorů problematika nastavení pravidel a výše čerpání finančních prostředků z Programu na záchranu architektonického dědictví. Za příklad poslouží blízký barokní kostel sv. Mikuláše. Kvůli relativně nízkým ročním finančním limitům se provádí oprava jeho břidlicové střechy zdlouhavě na etapy. Ze stejného důvodu pak není možné realizovat poslední část oprav – výměnu krytiny na centrální kopuli kostela. Další zastávkou ministra kultury bude Dobříkov. Zde ho čeká setkání se starostou Jiřím Svatošem a prohlídka podkarpatského roubeného kostelíka. Jeho správce Jiří Plhák by rád při této příležitosti předestřel obtíže se změnou přenosové soustavy zabezpečovacího zařízení objektu, včetně otázky dalšího využívání programu Integrovaného systému ochrany kulturního dědictví.

 

Mgr. Jiří Junek, poslanec Parlamentu ČR

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.