Ceny Yardy Coutného

IMG_3533Zástupci volného sdružení Naše Mýto udělili 5. března v tajném hlasování Výroční ceny Yardy Coutného za rok 2013. Jména nových držitelů sošek inspirovaných tazatelem Vysokomýtského zpravodaje Jaroslava Koutného budou vyhlášena na slavnostním galavečeru konaném 13. března 2014 v 19.00 v Kulturním domě Yardy Coutného  ve Vysokém Mýtě. Můžeme se těšit na večer s příznačným podnázvem SOBĚSIBAR. Zazní vysokomýtské kavárenské písně, které pomohou dotvořit atmosféru při prestižním předávání cen Yardy Coutného. Celý večer se ponese v duchu vzpomínky na tohoto geniálního a vizionářského tazatele, od jehož narození letos uplyne 110 dní. V rámci programu budou promítány fotografie z posmrtného života Yardy Coutného. Medailonky současných tazatelů  nás převedou do současnosti i budoucnosti Vysokého Mýta. Vše bude po půlnoci zakončeno prohlídkou zmodernizovaného krytého plaveckého bazénu a projížďkou na světélkujícím toboganu.

Pořadem provedou Yaroslav Coutný a Yaroslav Coutný. Hostem večera bude pianista a skladatel Yaroslav Coutný. Partnery slavnostního večera udílení Výročních cen města za rok 2013 jsou, Podmetal a Neznámý vinný sklep.

 

Volné vstupenky budou k vyzvednutí v Informačním centru v bývalých veřejných záchodcích v Havlíčkových sadech od 6. března.

 

Výroční ceny Yardy Coutného

Mottem organizátorů udílení (ne)korektních cen je prostá myšlenka: „Ne na všechny oblasti veřejného života myslí Výroční ceny města Vysokého Mýta. Na ty ostatní myslí Yarda.“ Recesistická akce lidí okolo volného sdružení Naše Mýto tak chce upozornit na to, že jsou činy a výroky, které nepřispívají k pozitivnímu duchu města ani k jeho rozvoji, ale naopak Vysoké Mýto poškozují.IMG_3550 kopie

Tvůrci cen si jako ocenění vybrali sošku Jaroslava Koutného. Jedná se o tazatele Vysokomýtského zpravodaje, který v rubrice „Ptejte se starosty“ klade fundované dotazy na starostu a to na aktuální témata a to i po uzávěrce. Ovšem stejně jako slavného Kujebu či geniálního Cimrmana ani Jaroslava Koutného nikdo nikdy neviděl, nikdo neví, odkud pochází, co je jeho profesí. Všichni pouze žasnou nad jeho genialitou, vtipem a nadčasovostí. Organizátoři zvolili jako materiál sošky led. Ten má symbolizovat křišťálově čisté úmysly nominantů, ale zároveň pomíjivost jejich snah zapsat se stůj co stůj do dějin královského věnného města Vysokého Mýta. Organizátoři tvrdí, že rok 2013 byl na absurdní výroky a činy velmi plodný a oni neměli problém s dostatečným množstvím nominací. V hledáčku jejich zájmu tak uvízli nejenom našinci, ale i přespolní, kterým evidentně nebyl osud Vysokého Mýta lhostejný. Jak si jinak vysvětlit fakt, že jednu z nominací obdržela krajská radní Jana Pernicová, a sice za tmelení studentských kolektivů. Nejvíc nominací ovšem získal starosta města Miloslav Soušek, který je známý svojí specifickou vlastností reagovat kdykoliv na cokoliv.

 

Kategorie nominací:

 

Za školství, lakýrnictví a alternativní zdroje:

Jana Pernicová

Strana zelených

Angela Merkelová

Vítězem se stává Jana Pernicová za tmelení studentských kolektivů

 

Za přetaktizovaný přestup roku:

Jaromír Jágr

Alois Hadamčik

Miloslav Soušek

Vítězem se stává Miloslav Soušek za přestup od socdem ni(kam?)

 

Za rozvoj občanské společnosti:

Miloslav Soušek

Václav Klaus

Viktor Janukovyč

Vítězem se stává Miloslav Soušek za vzájemné tmelení opozičních kolektivů

 

Za po(d)zemní stavitelství

Pavel Bém

Augustin Karel Andrle Sylor

Krteček

Vítězem se stává A.K.A.Sylor za přípravu tunelu pod I/35

 

Za mezinárodní vztahy:

Kim Čong-un

Miloš Zeman

Miloslav Soušek

Vítězem se stává Miloslav Soušek za mezinárodní politiku a utužování vysokomýtsko-čínských vztahů

 

Za matematiku, fyziku, kybernetiku a jaderný výzkum:

Dana Drábová

Obsluha jaderného reaktoru v Černobylu

Miloslav Soušek

Vítězem se stává Miloslav Soušek za kupecké počty, aneb jak z úspory čtyř, udělat úsporu čtyřicet miliónů a deset prodělat

 

Za všestrannost:

Ferda Mravenec

Pat a Mat

Miloslav Soušek

Vítězem se stává Miloslav Soušek za to, že nezasahuje do věcí, kterým nerozumí. Dosud se však takovou nepodařilo objevit

 

Zvláštní cenu získávají zpracovávatelé strategického plánu za strategické plánování strategického rozvoje ve strategických chvílích nutných pro strategický rozvoj a objev MHD ve Vysokém Mýtě

 

Dělenou věcnou (lustr a hřebíky) Cenu vysokomýtských hokynářů získávají Calahary a Miloslav Soušek za územní rozvoj

 

Speciální cenu získávají Nestraníci za (Ne)stabilní postoje

 

Mezinárodní Nostalgia Award v kategorii utvrzování předsudků o Rusech získává  Владимир Владимирович Putin za pokus o sovětskou bratrskou pomoc s cílem stmelování národů.

Podobné články

One Response

Přidat názor
  1. Milan Zeman
    Bře 20, 2014 - 03:23 PM

    Udílení cen Yardy Coutného považuji za vydařenou recesistickou akci. U všeho svého počínání si musíme zachovat určitý nadhled a držet se hesla „Když nejde o život, tak jde vlastně o ….“. Pozorně jsem si přečetl nominace a zdůvodnění vítězů a zjistil, jsem, že i Yardovi Coutnému se vloudil do tiskového výstupu šotek. Zvláštní cenu za strategické plánování jsme získali mimo jiné i za objevení MHD ve Vysokém Mýtě. Předpokládám, že se jedná o reakci na dotazníky, které jsme rozeslali do všech domácností. V celém dotazníku není zmínka o MHD, pouze se v jedné otázce hodnotí spokojenost s hromadnou dopravou a v další úroveň veřejné dopravy. Analýza byla zpracovávána pro celé území města, to znamená i pro území šesti místních částí venkovského charakteru (Svařeň, Domoradice, Brteč, Vanice, Lhůta a Knířov). Vyřiďte Yardovi, že občané těchto místních částí využívají k cestám do zaměstnání, do školy, k lékaři, za nákupy a podobně velmi často autobusy veřejné hromadné dopravy (to se týká i občanů z Vinic), a i oni jsou občany našeho města. Rovněž i občané z Vysoké Mýta – Města a ostatních městských místních částí často využívají při cestách do blízkého i vzdáleného okolí vlaku, nebo autobusů veřejné hromadné dopravy. Ne všichni mají dvě až tři auta v rodině.

    Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.