Každé zbytečné slovo je zbytečné

Luděk Hejhal

  1. května 1961 – 15. března 2021

„Každé zbytečné slovo je zbytečné.“  Jára Cimrman

S lítostí oznamujeme, že nás opustil náš milovaný „pan šéf“ Luděk Hejhal.

Luděk převzal cukrárnu po svém otci Luďku Hejhalovi v roce 1996 a celou dobu vedl rodinný podnik s láskou a poctivostí sobě vlastní. Rodina a rodinná tradice pro něj hodně znamenala.

Luděk byl velmi pracovitý a skromný člověk. Nepotrpěl si na okázalá gesta, či dlouhé proslovy. Většinu svých postojů a názorů dokázal vyjádřit jedním pronikavý pohledem (a lehce ironickým úsměvem), který byl všem jeho blízkým dobře znám. Jeho láska a velkodušnost se projevovala v maličkostech. Drobné skutky, nenápadná péče a někdy i důsledná přísnost. To byla láska v podání Ludi Hejhala. Upřímná, opravdová, stálá a spolehlivá, láska bez zbytečných řečí.

Rodina, práce, přátelé a zábava. Luděk si uměl užívat život. Byl to vášnivý sportovec, cestovatel, objevitel a humorista. Nikdy se nevydržel dlouho nudit, to raději s přáteli vymyslel zábavu pro celé město. Ve Vysokém mýtě žil celý svůj život, svoje rodné město miloval a snažil se ho kreativně a aktivně rozvíjet co mu síly a nápady stačili. Byl to člověk neobyčejně silný, který nerad propadal trudomyslnosti a lítosti. Až do konce zůstal optimistou a bojoval do posledního dechu.

Mohli bychom o našem Luďovi napsat ještě spoustu krásných slov. Ale vzhledem k tomu, že se na nás určitě dívá a za velkolepou smuteční řeč by nám jistě vynadal (pozvednutým obočím a ironickým úsměvem) skončeme na tomto místě slovy klasika Járy Cimrmana „Každé zbytečné slovo je zbytečné.“ Ten kdo Luďka znal, ten ví.

HEJHALOVA CUKRÁRNA

Odpočívej v pokoji, kamaráde

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.