Legenda karosáře Sodomky Aero 50 Dynamik v Poslanecké sněmovně

dynamik_01Historický automobil z dílny slavného karosáře Josefa Sodomky bude k vidění v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (Sněmovní 4, 118 26 Praha 1 – Malá Strana). Stane se tak v rámci výstavy s názvem Karosářství dříve a dnes.

Iniciátorem výstavy je poslanec Jiří Junek a Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě spolu s firmou MCAE Kuřim. Díky nim budou mít návštěvníci sněmovny ve druhé polovině června jedinečnou příležitost seznámit se s tím, jak vznikaly automobilové karosérie před více než sedmdesáti lety a jak vznikají dnes za pomoci 3D technologií.

„Dobové fotografie, výkresy, originální modely automobilů Aero 50, Bugatti T57, Tatra 70A a mnohé další představí také um našich předků a technickou vyspělost meziválečného Československa. Naopak 3D skener s 3D tiskárnou poodhalí netušené možnosti těchto moderních přístrojů nejenom v automobilovém průmyslu, ale například i při ochraně movitého kulturního dědictví,“ řekl poslanec Jiří Junek.

 

Tím ovšem technické rarity celé výstavy nekončí. Muzejníci se dále chystají zavěsit ke stropu Sněmovny repliku historického kluzáku Skaut. Důvodem je fakt, že tyto kluzáky vyráběla vysokomýtská karosárna pro výcvik mladých pilotů v předválečném období.

 

Kluzák bude zároveň upoutávkou na velkou reprezentativní výstavu Historie létání a letecké výroby, která se uskuteční v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě letos na podzim.

 

Kdokoliv z veřejnosti může výstavu navštívit po předchozí domluvě s asistentem poslance Junka Radkem Štěpánem.

 

Zdroje:

https://www.facebook.com/#!/events/644623585612089/?ref_newsfeed_story_type=regular

http://pardubice.idnes.cz/v-poslanecke-snemovne-vystavi-auta-ze-sodomkovy-karosarny-p4e-/pardubice-zpravy.aspx?c=A140521_134836_pardubice-zpravy_jah

http://jirijunek.cz/?page_id=34

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.