Ohlédnutí za rybářskou sezónou 2016

1

Ve Vysokém Mýtě už několik let existuje rybářský sportovní klub, který se účastní nejvyšších rybářských soutěží v České republice pod jménem MO ČRS Vysoké Mýto. Jak už jsem zmínil v jarním článku, tento tým v loňském roce vyhrál druhou ligu a postoupil tak do nejvyšší soutěže České republiky. Tým ve složení Jakub Krejsa, David Šrajer, Jan Krejsa, Michal Vyčichl a Zdeněk Beneš pod vedením Miroslava Krejsy letos v 1.lize obsadil konečné 11. místo. Čtyři kola rozhodla o konečném výsledku tohoto týmu mezi silnou konkurencí dvanácti týmů.

První kolo se odehrálo na řece Nežárce v Jindřichově Hradci se skvělým výsledkem.

Druhé kolo se konalo na naší velice oblíbené vodě ve Veletově u Kolína na řece Labi. Na tomto závodním úseku se 2vysokomýtský tým už několika závodů účastnil a dokonce tu vyhrál v předešlém roce druhou ligu, proto věřil v dobrý výsledek. Oproti Jindřichově Hradci se chytal závod zaměřený na odhozové pruty s anglickými splávky. Mezi preferované ryby patřil cejn velký, plotice obecná a cejnek malý. Závod měl ale oproti předchozímu kolu hořký konec. Kvalita ostatních týmů dost silně překvapila a tým MO ČRS Vysoké Mýto se umístil ve spodní části tabulky. Po tomto výsledku jsme ale stále drželi krásné osmé místo a s tím jsme byli spokojeni. Čekali nás prázdniny a my věděli, že spoustu věcí musíme změnit.

Přišel podzim a s ním třetí a čtvrté kolo I. ligy. Protože je I. liga republiková záležitost, jeli jsme na třetí kolo do Uherského Hradiště na řeku Moravu. Tato krásná, ale zrádná řeka nám přinesla spoustu zkušeností a hlavně nejlepší výsledek sezony pro Davida Šrajera, který sobotní i nedělní závody vyhrál s váhami pohybujícími se kolem 20 kilo za závod. „bohužel“ na něj zbylo až druhé místo v jednotlivcích z důvodu menší váhy ryb než měl první závodník.

Zbytek týmu dost propadl v sobotním závodu, což se projevilo na celkové výsledkové listině. Důvodem tohoto výsledku byla špatně zvolená taktika, která se orientovala spíše na menší ryby v podobě ouklejí či cejnků malých. Neztráceli jsme hlavu a těšili se do Pavlova.

Čtvrté kolo se odehrávalo v Pavlově na přehradě řeky Dyje. Zde byl naším favoritem opět David Šrajer, který tuto 3vodu trochu znal a rozdával zbytku týmu cenné rady. Období burčáku nám ale na jižní Moravě nebylo souzeno. Špatně zvolená taktika ohledně krmení nás stála sobotní závod a přidalo se i trochu smůly, protože Janu Krejsovi najeli do krmení malí okouni a vyhnali velké cejny. Po skončení sobotního závodu jsme věděli, že jsme na tom špatně a pravděpodobně nás čeká sestup zpět do druhé ligy. Vzhledem k této blížící se situaci jsme posbírali všechny zkušenosti a zkusili zabojovat v nedělním závodě. Bohužel se opět nepovedlo. V Pavlově jsme byli účastníky závodu, který asi jen tak nezažijeme. Chytali se cejni velcí okolo 1,5 kilo až 2 kila a váha ryb jednoho závodníka mohla dosahovat až 60 kg. Z Pavlova jsme odjížděli jako poražení, ovšem nevěšíme hlavu, doplníme potřebné vybavení. První liga nám dala hodně zkušeností, kterých se budeme snažit využít v příští sezoně, budeme chtít nejvyšší soutěž opět vybojovat a získávat dobré výsledky v této konkurenci.

Aby tento článek nebyl jen o převážných negativech sezony, tým MO ČRS Vysoké Mýto společně s RSK Orlice pořádal opět podzimní kolo na krásném úseku řeky Orlice v Albrechticích. Tento víkend okořenilo pěkné počasí se spoustou druhů ryb, které se, hlavně v nedělním závodě, podařilo ulovit. Mezi nejhojnější ryby v našich vezírcích byla krásná ryba ostroretka stěhovavá a cejn velký, kteří dosahovali velikosti přes 1 kilo. V tomto závodě byl nejlepším 4vysokomýtským závodníkem Jakub Krejsa, který obsadil konečné druhé místo.  Tento závodní úsek a celkově krajská kola se těší velké oblibě zhledem k tomu, že se jich můžou účastnit i neregistrovaní závodníci. Po skončení krajského kola se pomalu ale jistě blížil konec sezony, na který jsme jeli do středních Čech.

Konec sezony byl završen v Mělníku na Labi. Tato voda patří k oblíbeným úsekům hlavně bratrů Krejsových, což se také potvrdilo druhým místem Jana Krejsy v nedělním závodě. Tento úsek je specifický menší hloubkou Labe a hlavně širokou skladbou ryb, které se tu vyskytují opravdu ve velkém množství. Na této řece je preferován lov na matchové pruty, na anglické splávky nebo na bolognezkový způsob lovu. Ryby při tomto závodu braly velice slušně a Jan Krejsa nachytal v neděli váhu ryb přesahující 30 kilo, což je velice hezký výsledek.

Po závodu v Mělníku už nastala pro závodníky zima. Je to dlouhé období, ovšem i v tomto období se dají zlepšovat kvality. Tým MO ČRS Vysoké Mýto má v mysli letošní nepodařený rok a bude se snažit co nejvíce zlepšit, aby se opět vrátil mezi českou elitu „plavačkářů“, kteří nejsou jenom elitou České republiky, ale také celého světa.

 

Petrův Zdar, Ing. Jakub Krejsa, člen Týmu MO ČRS Vysoké Mýto

 

Fotogalerie:

5 6 7 8 9 10 11

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.