Rezignujte, vyzval radu města bývalý starosta Martin Krejza

Orlický deník, 21.6.

Vysoké Mýto – Hlasování o změně územního plánu v souvislosti se záměrem výstavby dalšího marketu a okružní křižovatky, kterou investor nabídl, bylo staženo z programu středečního jednání zastupitelů. Předcházelo tomu veřejné projednání záměru, vznik petic pro i proti a široká veřejná diskuze.

Jak připomněl zastupitel a bývalý starosta Martin Krejza, bodem se zastupitelé zabývali už v březnu, kdy jej zamítli. Přesto se návrh v nezměněné podobě na stůl zastupitelů dostal znovu. „Jsem v orgánech města od roku devadesát, ale tohle se nikdy nestalo,“ zdůrazňuje zastupitel.

A jak výsledek vidí někteří aktéři? „Zastupitelé vyslyšeli nabídku šéfa Ředitelství silnic a dálnic Pardubice Bohumila Vebra, která spočívala v tom, že okružní křižovatku postaví do konce příštího roku ŘSD svými silami a prostředky,“ vysvětluje rozhodnutí starosta Miloslav Soušek. Jak už dříve pro Orlický deník uvedl, slibu ŘSD nevěří. „Pokud nějaká firma bude mít zájem stavět na soukromých pozemcích obchodní domy, továrny a podobně v souladu s územním plánem, může, s tím nic nenaděláme,“ dodal starosta, který prosazování změny plánu hájil potřebou řešit dopravní situaci ve městě ležícím na přetížené silnici I/35.

„Hyper, hobby, supermarket definitivně nebude – bod byl stažen z programu. Zástupkyně petičního výboru proti hypermarketu okomentovala její vznik a přednesla výčet nepravd či vyložených lží páně starosty, které jí předcházely. Starosta doložitelné skutečnosti nekomentoval, označil za vytržené z kontextu, případně útočil. Sebereflexe žádná,“ komentuje jednání na webu nasemyto.cz Miloš Fogl.

Ostře vystoupil i Martin Krejza: „Argumentoval jsem tím, že si rada není vědomá, jaké je její postavení v hierarchii, že není schopná ukočírovat starostu, že není možné, aby fungovala s jedinou kompetentní osobou, vyzval jsem ji k rezignaci.“

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.