Tým MO ČRS Vysoké Mýto odstartoval stíhání čela tabulky druhým místem v Mladé Boleslavi

Jaro se nám přehouplo do měsíce června a to znamená, že je zde již druhé kolo letošní druhé ligy v plavané. Nyní jsme navštívili jeden o trochu menší tok než nám známé Labe, a to řeku Jizeru v Mladé Boleslavi. Řeka sice nedosahuje takové šířky, ale co se týče rozmanitosti rybích druhů a jejich velikostí, dá se s Labem či Vltavou snadno srovnávat.

Po prvním kole, kde náš tým MO ČRS Vysoké Mýto obsadil 6. místo, nás nyní čekal nelehký úkol – dohnat čelo tabulky a pokud možno co nejvíce ukrojit z bodové ztráty, která nás dělí od postoupení do první ligy.

Celý tým se již tradičně sešel při pátečním tréninku ve složení Zdeněk Beneš, David Šrajer, Jakub Krejsa a Jan Krejsa, abychom si osahali vodu, zjistili průtok, hloubku, skladbu ryb        a především správně určili taktiku pro sobotní závod. Již po pár minutách jsme věděli, že ryby brát budou. Chytalo se především hodně menších plotic a cejnků, jak z děličky 13 metrů od břehu, tak z odhozu u vzdálenějšího břehu. Taktika se zdála být jasná. Čekalo nás rychlostní chytání menších ryb. Nicméně z informací od kolegů, kteří zde chytali týden před námi, a ze zkušeností z uplynulých let jsme dobře věděli, že i na Jizeře se dají chytat nádherní cejni velcí, kapři, jeseni a další velké a hlavně těžké ryby. Proto jsme se rozhodli namíchat spíše těžší krmení s větším množstvím hlíny, aby nevstoupalo do sloupce, ale drželo ryby u dna, kde jsme vsadili na to, že velké ryby ty drobné vytlačí. Stejně jako v prvním kole jsme i teď upřednostnili krmení značky Marcel Van Den Eynde a rozhodně to byla dobrá volba. Krmení bylo tedy jasné. Ale na co budeme chytat? Po dlouhé diskuzi v pátek večer jsme se rozhodli, že začneme chytat na děličky, ale jakmile nechytneme alespoň 4 ryby na 10 náhozů, tak přesedláme do odhozových prutů. Ty totiž díky krátké vzdálenosti chytání nebyly o tolik pomalejší, jak tomu bývá při chytání na větších řekách, a u druhého břehu budou mít ryby větší klid.

Sobotní závodní den jsme nezačali příliš šťastně. Při losování jsme všichni dostali místa uprostřed svých sektorů. Což je při závodě, kde je závodní úsek často rozdělen a je ve hře velké množství zvýhodněných míst (forhondů), značně nevýhodné. Nicméně i přesto jsme byli silně namotivováni a odhodláni ukázat, že máme na vítězství i z horších míst. Po opravdu úmorném teple, které nás trýznilo celý den, jsme po sobotním výkonu skončili na 4. místě se 17 body. Pomyslná bedna to sice nebyla, ale ztráta na první místo činila pouze 2 body. Bohužel smůla a nešťastná shoda náhod způsobila, že Zdeněk Beneš v závěru závodu přišel o poslední díl děličky, což připravilo jeho i celý tým o ještě lepší umístění. Výbornou práci v sobotním závodě předvedl Jan Krejsa, který váhou 19,92 kg ve svém sektoru zvítězil a připsal si tak první sektorové vítězství v letošní sezóně.

V nedělním závodě jsme již měli o poznání více štěstí při losu. Hned ráno po kontrole předpovědi počasí jsme ale věděli, že slunečné počasí pravděpodobně vystřídá déšť ba dokonce bouřky s přívalovým deštěm a silným větrem. Na náladě nám to ale neubralo a vrhli jsme se opět do boje o co nejlepší umístění v druhém poločase. Bouřky nás naštěstí míjely, a tak nic nebránilo v závodění. Už při sobotním závodě bylo vidět, že velké ryby tu skutečně jsou a rozhodují. Proto jsme se snažili dělat vše pro to, aby se malé drobné ryby přesunuly k našim soupeřům a my v krmení drželi jen ty velké. A to se nám také dařilo. V nedělním závodě jsme se součtem umístění 12 obsadili druhé místo. To především díky umístění Jakuba Krejsy a Davida Šrajera, kteří oba obsadili druhá místa. V těsném závěsu jim byl Krejsa Jan, který obsadil 3. místo. Zdeněk Beneš i přes handicap, kdy musel chytat na zkrácenou děličku, obsadil krásné 5. místo v sektoru, což je naše pomyslná hranice dobrého výsledku.

 

Po sečtení bodů z obou poločasů to nakonec vyneslo celkové druhé místo. Z druhého kola druhé ligy tedy vezeme poháry, ale co je důležitější, dokázali jsme v celkovém hodnocení týmů přeskočit dva soupeře a posunout se na celkové 4. místo. Největší soupeř pro postup do první ligy nám sice opět pár bodů nadělil, ale již jsme v kontaktu s čelem tabulky a rozhodně se nevzdáváme. Příští kolo nás čeká opět Labe, nyní v Liběchově.

 

Petrův Zdar, Jakub Krejsa

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.