Vážení zastupitelé

scan1g0001Vím dobře, co znamená žít pod klidnou ochranou ozbrojených jednotek. Proto mě překvapilo, že se právě hlavní představitel našeho města veřejně podílí na pozitivním hodnocení situace na Krymu. Mně se při sledování událostí z Ukrajiny vybavují bezpečnostní pokyny mé mámy o tom, jak se mám chovat, když budu procházet kolem kasáren, nekonečná cvičení vojáků s puškami a bodáky, na které jsme se dívali z okna a podivná tíseň z nesvobody. Nikdo z nás neviděl někoho střílet mimo kasárna, a přesto jsme se trochu báli. Rodiče měli obavy, když vojska přicházela a stejně tak když odcházela. „Teď už bude opravdová svoboda!“ řekl mi můj děda Josef Bíbus, když odešel poslední „rusák“…scan1g0003

Jsem hrdá na to, že žiji ve Vysokém Mýtě, městě, jehož občani se podíleli na sametové revoluci a sametovém odchodu sovětských vojsk z našeho území. Proto si nemyslím, že je v zájmu obyvatel Vysokého Mýta, České republiky i Evropy, aby právě starosta dříve okupovaného města okupované země podával celému světu svědectví o tom, že dění na Krymu není podezřelé, nesvobodné ani nedemokratické. Starosta není reprezentantem města, jeho historie a hodnot občanů pouze ve své pracovní době, ale nepřetržitě. Jako veřejná osoba má zastupovat názor většiny občanů, nikoliv pouze své nebo části společnosti. Vzhledem k vyjádření České Republiky a všech států Evropské unie je myslím jasné, že většinový názor společnosti je zcela opačný k názoru, který starosta našeho města, pan Ing. Miloslav Soušek zastával v médiích.

Dovoluji si Vás tímto požádat o odvolání pana Ing. Miloslava Souška z funkce starosty města Vysokého Mýta. Můžete namítnout, že časy, lidé i postupy se mění, ozbrojené vozy však zůstávají ozbrojenými.

Ve Vysokém Mýtě dne 24.3.2014

Kateřina Drábková Bíbusová

Autor fotografií: Luděk Hejhal

Podobné články

6 Responses

Přidat názor
 1. Nezmanipulovaný medii
  Dub 01, 2014 - 01:12 PM

  Paní Drábková,nechci tu dělat starostovi advokáta protože mě nedavno pěkně nazdzvihnul v jiné věci,ale nikdo z nás na Krymu nebyl a tak nemůžeme posoudit jak to tam opravdu je.Médiím už bohužel opět nevěřím,ta jsou kam vítr,tam plášť,to samé premier či nejneschopnější ministr zahr.věcí co kdy tato země měla,diletant Zaorálek… Nechal bych to na občanech aby i na základě jeho vyjádření,rozhodli ve volbách.Takhle je to totiž veřejností vnímáno jako místní předvolební boj a házení špíny a to není dobré.Nezapomínejme že to co se nám moc tzv. cpe,tak proti tomu člověk naschvál udělá pravý opak viz.presidentské volby,kdy z každého rohu na lidi bafnul pan kníže a spousty lidí kteří ani nechtěli jít ve druhém kole volit,tak nakonec šli právě kvuli té mediální masáži.

  Odpověď
 2. A komu tím prospějete?
  Dub 02, 2014 - 12:58 AM

  Řádné komunální volby budou někdy v říjnu tohoto roku. Na „opozici“ je vidět snaha o odvolání pana Ing. Souška z pozice starosty, i přesto, že do řádných voleb nezbývá ani půl roku.
  1. Kdo by v případě odvolání pana Ing. Souška, byl novým „půlročním“ starostou?
  2.Má to vůbec na takový krátký časový úsek cenu ?
  3. V čí je to prospěch? Občanů, nebo se opět jedná o nějaké politické hry?
  Samozřejmě, uvedené skutečnosti v předchozích článcích mají nepochybně svoje opodstatnění, to skutečně nerozporuji, ale docela by mě zajímala diskuze nad otázkami, které jsem zde uvedl.

  Odpověď
 3. Inkvizice
  Dub 02, 2014 - 02:57 PM

  Ajéje,Vysokomýtská inkvizice zasáhla a maže a maže a maže.

  Odpověď
 4. Kamila
  Dub 04, 2014 - 02:21 PM

  Aho, tak tak. Souhlasím.
  Já nejen, že nemám presidenta, ale už nemám ani starostu. President se sám vyjádřil, že koná tak, jak to chtějí jeho voliči. Tím jsem já nebyla, takže nemám presidenta. A nyní se přesně podle pana Zemana chová i pan Soušek. Bohužel ani jeden z nich nehájí zájmy celé republiky, celého města. Zemanovci….

  Odpověď
 5. Adam
  Dub 10, 2014 - 03:57 PM

  Mohu se zeptat, jakým způsobem probíhá výběrové řízení na volné místa na radnici ve VM. Mám na mysli konkrétně na místo technika, které vyhrál pan M. ?

  Odpověď
 6. vysokomytsko
  Dub 16, 2014 - 06:50 PM

  proc nikdo nediskutuje kdyz vyplouva jak to na ukrajine vlastne je, akorát jste zbytecne pohanili starostu a ted nemáte co napsat

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.