Kdo zaplatí opravu Vraclavské ulice?

Kraj bude chtít od státu peníze na opravu poničené Vraclavské ulice ve Vysokém Mýtě

 

Vysoké Mýto – V souvislosti s opravami silnic I/35 na průtahu Vysokým Mýtem jsou objízdné trasy vedeny přes ulici Průmyslovou a Vraclavskou. První jmenovaná je v majetku města, druhá je pak krajskou silnicí III. třídy. Kraj má rekonstrukci Vraclavské ulice v zásobníku projektů. Opravy jsou však možné až po dokončení prací na I/35.

 

„Opravy různého druhu na I/35 v okolí Vysokého Mýta jsou každoročním evergreenem a objízdná trasa je vedena Průmyslovou ulicí a dále Vraclavskou ulicí. Tyto komunikace velmi trpí pod náporem těžké kamionové dopravy, která na tyto komunikace jednoznačně nepatří. Jakmile budeme mít garanci, že další práce na I/35 nebudou realizovány, můžeme řešit opravu naší části. Bohužel však stávající finanční situace není jednoduchá a finanční prostředky budeme hledat velmi obtížně. Proto budeme chtít jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic o finančním příspěvku, protože by se pro nás jednalo o vyvolanou investici,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Tuto variantu považuje za správnou také náměstek hejtmana Michal Kortyš. „Pokud jsou objízdné trasy vedené de facto po místních komunikacích, bylo by dobré vždy předem zmonitorovat jejich stav a únosnost. Pokud stav únosnosti nebude vyhovovat, vydat povolení tehdy, až investor přizpůsobí komunikaci požadovanému zatížení. Pokud se tato pravidla nezavedou, budeme vždy po dokončení stavby smutně koukat na zdevastované silnice ve vlastnictví kraje a měst. Pak jsme svědky toho, že naše i městské silnice jsou zničené a jen složitě řešíme, co s nimi. Ano, investor se snaží z toho mála co má na opravy objízdných tras záplatovat viditelná poškození, ale to, že se přetížením razantně sníží jejich životnost, vůbec neřeší. Je načase, aby ministerstvo a vlastníci komunikací změnili pravidla, která byla v minulosti přetvořena na tento paskvil,“ řekl Kortyš.

Zdroj: Pardubický kraj

 

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.