Zlepšená protipožární opatření ve vysokomýtské nemocnici budou hotová na podzim

Vysoké Mýto – Stavební úpravy ve Vysokomýtské nemocnici na ulici Žižkova mají za cíl zajistit zlepšenou požární bezpečnost. Jedná se zejména o úpravy původních prostor a vybudování nového evakuačního schodiště. Práce za necelých patnáct milionů korun budou hotové na podzim letošního roku.

„Ve vysokomýtské nemocnici se v rámci projektu jedná o vytvoření chráněných únikových cest, přeměnu výtahu na výtah evakuační včetně úpravy přístupových cest.  Objekt dále bude rozdělen na požární úseky v souladu s platnými předpisy,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

„Již náš původní záměr počítal s výrazným zvýšením bezpečnosti pacientů i personálu. Navíc oproti původnímu plánu jsme museli provést další dílčí úpravy projektu a s tím došlo i k prodloužení dokončení stavebních prací. Hlavním důvodem je výměna dožilých konstrukcí podlah na spojovacích chodbách. V září budou hotová dvě patra nemocnice a poslední pak v říjnu letošního roku,“ řekl radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr.

„Cena díla včetně potřebných úprav, které bylo potřeba zajistit komplexní požární bezpečnost, je 17,8 milionů korun,“ uzavřel Roman Línek, náměstek hejtmana odpovědný za investice, majetek a kulturu.

Zdroj: ZDE a TADY

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.