Absolutní bezmoc

Vážený pane starosto, vážené dámy a pánové radní, vážení představitelé policejních sborů,

obracím se na vás všechny s dotazem či prosbou nebo podnětem k řešení, nevím, jak správně situaci popsat. Bydlím v posledním domě při výjezdu z Vysokého Mýta. Včerejší dopravní nehoda na silnici I/35 zřejmě neunikla nikomu ve městě. Stala se chvíli před tím, než jsem dorazila domů (po 16. hod.). Sice s obtížemi, ale po chvíli, kdy jsem stojící kamion před sebou upozornila, aby nepopojížděl a nechal mě projet (stála jsem v koloně 20 m od vjezdu do domu), jsem se alespoň já dostala domů. Během chvíle se vytvořila kolona, o jejíž délce mohu jen spekulovat. Po půl hodině stání v koloně to začali vzdávat řidiči osobních aut, kamiony vydržely ještě další hodinu. Pak se z výjezdu od našeho domu stala točna, na kterou couvaly kamiony až od samé nehody. Poslední se otáčel někdy kolem 19 hodiny. Mnohým řidičům ve městě mezitím došlo, že je třeba zvolit objízdnou trasu, takže se silnice postupně začala uvolňovat. Mezi řidiči bylo i mnoho cizinců, kterým jsem společně se synem vysvětlovala, kudy se mají do města vrátit a objet to. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se zhruba dvě hodiny po nehodě zeptala, jestli na křižovatce u nemocnice stojí nějaký policista, aby řidičům radil, kudy na objízdnou trasu a dotyčný Slovák pravil, že ne, protože to by jinak až k nám nedojel.

A tady začínají mé otázky:

Jak je možné, že v takové situaci spolu nekomunikuje dopravní policie, aby, když to není v jejich silách, požádala policii státní či městskou o pomoc. Já a můj syn jsme byli jediní (kromě internetu), kdo těm řidičům radil. Asi vám nemusím tlumočit slova naštvaného řidiče, který pravil, že se po dvou hodinách čekání stejně musí vrátit do města a nemůže dál jet, aby nepřekročil povolenou dobu. A jak je možné, že jediná úniková silnice na trase – ulice Průmyslová je u autoopravny ze zvůle pana Bureše přehrazena tak, že se po ní nedá jezdit?? Vždycky, když nastala podobná dopravní situace, tomu tak bylo. Zajímalo by mě, kdo dal už jenom povolení ke stavbě toho betonového monstra, jehož zdi působí jako vězení. A jak je možné, že silnice, která byla vždycky otevřená, je najednou neprůjezdná. Nejsem jediná, komu to vadí. Nemám v povaze si stěžovat, ale včerejší situace byla poslední kapkou, která přetekla pomyslný pohár. Nevím, jestli je na moje otázky vůbec nějaká odpověď. Řidiči v koloně ale včera byli naprosto bez informací a bez pomoci a to i přesto, že se situace řešit dala. Pokud odpověď existuje, pak o ni prosím. Nehody na této silnici bývají časté a nerada bych se dočkala v brzké době podobného kolapsu.

S pozdravem

Mgr. Mirka Pátková

Ředitelka ZŠ Jiráskova, Vysoké Mýto

 

 

Foto: archiv HZS

Související odkaz: http://orlicky.denik.cz/nehody/vazna-nehoda-na-petatricitce-mlady-ridic-zemrel-20150518.html

 

Podobné články

3 Responses

Přidat názor
 1. Jiřina Šafrová
  Kvě 19, 2015 - 11:22 PM

  Paní Pátková,
  popisujete opakovaný dopravní problém, který je zajisté potřeba řešit. Řešení by měla hledat a najít POLICIE, dopravní, státní i městská, samozřejmě že Město by aktivně spolupracovalo. Městské orgány by měly být v podobných případech včas a řádně informovány, popř. požádány o spolupráci. To se nestalo ani včera a obávám se, že ani při předchozích problémech na I/35.
  Děkuji Vám za mail a za to, že jste našla čas, chuť a energii situaci pomáhat řešit a upozornit na ni. Protože se podobné problémy v dopravě opakují, domnívám se, že je potřeba o nich mluvit a dělat vše pro to, aby se našlo řešení. Alespoň podle mne, dané téma zaslouží možnost diskuse.
  Jiřina Šafrová

  Odpověď
 2. Jiří Med
  Kvě 20, 2015 - 07:50 AM

  Hrachem o zeď!!!!!

  Odpověď
 3. Naše Mýto
  Kvě 29, 2015 - 09:59 PM

  Jako pozitivní lze v tomto ohledu vnímat čerstvou zprávu o chystaném zřízení oddělení dálniční policie ve Vysokém Mýtě od ledna příštího roku.
  „Policie přislíbila, že se existencí dálničního oddělení zvýší počet policistů ve městě o jednu hlídku, která bude střežit hlavně provoz na této nebezpečné silnici,“ řekl vysokomýtský starosta.
  „Dálniční oddělení bude mít pro Mýto ještě jednu výhodu. Pokud se stane ve Vysokém Mýtě dopravní nehoda, jezdí k nám nehodovka z Ústí nad Orlicí. To ji hodně vytěžuje a způsobuje i to, že když se stane třeba nehoda v Králíkách, čekají účastníci nehody v Mýtě na policisty někdy i tři hodiny. Věřím, že pokud tady bude dálniční oddělení, bude i řešení nehod rychlejší,“ řekl starosta Jiraský.
  Zdroj: http://pardubice.idnes.cz/ve-vysokem-myte-otevrou-oddeleni-dalnicni-policie-fsw-/pardubice-zpravy.aspx?c=A150528_135034_pardubice-zpravy_jah

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.