Chodníček na Vinice (aneb malá úvaha členky rady města)

Nevím, jak pro vás, ale pro mne patří chodníček na Vinice k našemu městu stejně jako kostel svatého Vavřince a čtvercové náměstí s morovým sloupem uprostřed.

Není to chodník, není to cesta, ale je to CHODNÍČEK, tedy něco, co máme rádi, co je nám milé, co v nás vyvolává příjemné vzpomínky. V nás stejně jako v generacích našich předků, ale možná i v našich dětech nebo vnoučatech.

Je tady už dlouho, náš chodníček. A samozřejmě potřebuje péči, opravu, údržbu. A právě to všechno se chystá. Že o tom nic nevíte? Protože máme otevřenou radnici, tak jistě není tajemstvím to, co jsme projednávali na středečním zasedání rady města.

Technické služby (TS) se chystají odstranit betonové díly z chodníčku a nahradit je šotolinou nebo snad mlatovým povrchem, povrch by měl být zhutněný. Víc zatím prozrazeno nebylo. Akce má proběhnout, až zemědělci sklidí úrodu z okolních polí, protože k chodníčku je možný příjezd potřebné techniky pouze po polích.

Informace nenajdete na webových stránkách města, protože se jedná o akci TS, ne o akci města.  Na stránkách TS zatím také nejsou informace o připravovaných opravách chodníčku i některých dalších chodníků ve městě, ale pan ředitel slíbil, že je tam doplní.

Pan ředitel také slíbil, že požádá o vyjádření k opravě chodníčku městské architekty – pány Košaře a Štefla (to je nový architekt pro zeleň).

Tak to jistě dobře dopadne, náš chodníček omládne, zkrásní, možná kolem přibudou nové lavičky, odpadkové koše a třeba se dočkáme i míst pro grilování. A možná i dalších překvapení…

 

Jiřina Šafrová, členka rady města

 

Vysoké Mýto 30.4.2017

WP_20170501_10_51_33_Pro WP_20170501_10_51_59_Pro WP_20170501_11_07_55_Pro WP_20170501_11_08_43_Pro yz

ž

Podobné články

2 Responses

Přidat názor
 1. V. Pechanec
  Kvě 03, 2017 - 07:10 AM

  Nevím, kdy byl chodníček budován, myslím tím ty stávající betonové desky. Ale jak je vidět mají velmi dlouhou životnost a jsou v podstatě bezúdržbové. „Jen“ je blízko vysázené stromy svými kořeny místy nadzvedly či posunuly. Nestačilo by odstranit jen ty nejvíce zvednuté desky a na místě vybetonovat nové? Myslím že většina chodníčku je zachovalá.

  Šotolinový nebo mlatový zhutněný povrch sice odstraní stupně stávajícího betonového chodníčku, ale umožní kořenům stromů vytvářet další nerovnosti. Jestli to bude podobný povrch jako na chodníku mezi ulicí Plk. B. Kohouta a dětským hřištěm Družba (kolem Centra sociálních služeb, tak to bude poměrně nešťastné řešení, protože zde přes zimu jeho povrchová vrstva změkne (voda + mráz ji načechrá) a po roztátí vznikne 3centimetrová vrstva bláta, dokud povrch nevyschne. A protože po chodníčku v lipové aleji jezdí i cyklisté (a možná jich bude jezdit i více k trailům na Vinicích), dokážu si představit, jak takový povrch bude vypadat na jaře po dešti. Nebo jej budou TS po každé zimě znovu zhutňovat?

  Po stávajícím betonovém chodníčku se dá projít ve vycházkové obuvi celoročně (pokud nenapadne spousta sněhu), po tom novém pak jen za sucha, případně po dešti v holínkách. Ale bude přírodní!

  Odpověď
 2. krummerova
  Led 30, 2018 - 11:01 AM

  Souhlas, nevím, proč měnit něco, co tu 100 let vydrželo a je funkční dál, spíš je aktuální úklid bordelu, co tu lidi nechávají

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.