Vlajka pro Ukrajinu – symbolická podpora

Člověk v tísni, o.p.s.  –  Dopis starostůmd2055c4b0176b5b5d8d3b5f0575e9add

Vážený pane starosto, vážená paní starostko,

Chtěli bychom Vás požádat, zda byste symbolicky vyjádřili podporu lidem na Ukrajině, kteří se zasazují za demokratické hodnoty a transformaci své země. Postačí, když ve středu 21.5.2014 vyvěsíte z budovy svého úřadu ukrajinskou vlajku a připojíte se tak k akci Vlajka pro Ukrajinu.

Ve středu 21. května uplyne půl roku od chvíle, kdy začaly demonstrace v Kyjevě na protest proti rozhodnutí vlády a prezidenta nepodepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Ukrajinu poté zaplavila vlna demonstrací, které požadovaly změny, jež by zemi zaručily transparentní ekonomiku, méně korupce a demokratické svobody. V lednu situace začala eskalovat poté, co ozbrojené složky při zásazích použily střelné zbraně a na ulicích se objevili první mrtví. Následovaly krvavé střety na kyjevském Majdanu, útěk prezidenta Janukovyče a anexe Krymu k Rusku. Situace je nadále napjatá na východě Ukrajiny, kde dochází k nepokojům a ke střetům s prorusky orientovanými separatisty. I přesto se i ve východních částech země každý týden konají akce na podporu jednotné Ukrajiny a transformačního úsilí.

Vyvěšením vlajky na svůj úřad symbolicky podpoříte právě ty, kteří usilují o celistvost Ukrajiny a reformy, jež jí zajistí transparentní ekonomické a politické prostředí.

Budeme moc rádi, pokud se k akci přidáte.

 

Člověk v tísni, o.p.s.

 

https://www.facebook.com/events/688464881213491/

Podobné články

2 Responses

Přidat názor
 1. Stratílek Vlastimil
  Kvě 17, 2014 - 02:36 PM

  Starosta nebude mít odvahu.VS

  Odpověď
  • Jiří Vítek
   Kvě 19, 2014 - 01:32 PM

   Vážený pane, četl jste někdy komentáře např. na seznamu k událostem na Ukrajině ? Názory občanů nejsou jednoznačné, proto kdyby pan starosta vyvěsil vlajku Ukrajiny, tak by to byl čistě jeho názor, za který jste ho nedávno kritizoval. Tento úkon by mělo schválit zastupitelstvo města.

   Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.