Vysoké Mýto – dobré, zchudlé, „velkoryse investující“, místo pro život

Dva zajímavé příspěvky se v pátek objevili na městském webu.

EMBLEM1 - KopieV prvním se polemizuje, o kolik město za poslední období zchudlo. Radnice sice často hodně odvážně hovoří o tom, jak je transparentní, leč prostí prověřující občané se jednou dopočítají poklesu o 513 mil. Kč, jiní -381 mil. Kč, článek pak uvádí pokles o 174 mil. Kč.

Zavádějící informaci poskytuje druhá část téhož článku poskytující výčet projektů, pro které získala radnice dotační prostředky dalšímu zastupitelstvu. V součtu je to cca 24 mil. Kč. Ve své „skromnosti“ autor neuvádí, že jen odsouhlasená dotace na Muzeum českého karosářství, kterou dostala současná radnice na stříbrném podnosu od minulé, činila 60 mil. Kč. Tzn. chlubit se třetinovou úspěšností – to už vyžaduje velké sebevědomí.

Druhým příspěvkem na webu je úvodník páteční MFDNES. Z něho zjišťujeme radostnou novinu, že jsme pátí v žebříčku měst v Česku, kde se žije nejlépe. Pod titulkem úvodníku je, na první pohled nesouvisející informace, Vysoké Mýto – pátá nejlepší radnice. Čtenář webu nepochopí, nemá-li k dispozici tištěnou verzi deníku. Ta totiž navíc informuje o metodice hodnocení. V té se píše, že informace pro průzkum poskytla RADNICE, PČR a ÚP. A máme jasno. Prezentovat se radnice dovede opravdu na vrcholové úrovni.

Vlastní čísla radnice o chudnutí vs. info MFDNES čerpané dle metodiky ze stejného zdroje “Mýto velkoryse investuje“ jsou horkým kandidátem na laureáta příštího ročníku udílení cen Yardy Coutného.

Paradoxem je, že se takovou nepovedenou žurnalistikou pyšní radnice vedená místopředsedou Zemanovců, když sám velký guru Zeman nenechá na novinářích nit suchou. Anebo je to právě proto?

A pak že kde nic není, ani smrt nebere, aneb prázdný pytel nestojí…?

(nam)

http://urad.vysoke-myto.cz/aktualni-informace-obcanum/9618-vysvetleni-k-hospodareni-mesta

http://urad.vysoke-myto.cz/zpravy-mainmenu-164/9620-v-celostatnim-pruzkumu-mf-dnes-je-vysoke-myto-pate-nejlepsi-misto-pro-zivot

Podobné články

2 Responses

Přidat názor
 1. Jirka
  Říj 06, 2014 - 11:21 AM

  Dobrý den,
  toto už opravdu nejde jen přecházet,tudíž musím reagovat.
  Za prvé. Kdo toto píše a proč není podepsán, když do diskuze,jméno a mail požadujete.
  Za druhé. Dejte na vaše stránky počítadlo ať víme kolik občanů Vysokého Mýta tuto špínu čte.
  Za třetí. Takto negativní přístup jak prezentuje tento web jsem ještě nezažil. Podle Vašich příspěvků je všechno jen špatně. Jenže Vážení, ono není všechno jen černé nebo bílé. Cokoli se ve městě změní,postaví, opraví, všechno NEGUJETE. Víte kolik lidí pracuje na městském úřadu. Jsou snad všichni špatní. Zeptali jste se občanů jak jsou spokojeni s novými ulicemi, chodníky, bazénem. A Vaše poslední oběť, jak říkáte BETONKA. Směšné. Beton jsem tam opravdu neviděl. Jen hezky upravenou cestu s krásným zábradlím. Kolik let se tam nedalo vůbec projít! Navíc je to pouze první etapa. Necháme se tedy překvapit.
  Myslím, že v Mýtě se opravdu žije moc dobře. Nechápu tedy,proč opět máte problém s tím co napsala mf-dnes. Není snad pravda, že klesla nezaměstnanost, že radnice dává práci našim spoluobčanům,jsou tu jiní, vystudovaní,kterým práce nevoní a radši berou sociální dávky. Hezký příklad pro děti. Není snad pravda, že máme místa ve školkách a v domech pro seniory. Nefunguje snad senior doprava a různé další služby. Myslím, že novináři se zas tak moc nespletli. Mám spíš pocit, že Vaše „redakce „spíš potřebuje vše shodit. Přísloví říká -kdo chce psa bít……..
  Mám pocit, že naše společnost všeobecně, není dobře naladěna, tak proč tady v Mýtě nemůžeme žít v klidu a pohodě. Vaším přístupem pouze vytváříte blbou náladu mezi sousedy, kamarády a známými .Myslím, že opravdu nikoho nezajímá jaký názor má paní doktorka na pana starostu. Ostatně mu to může říct na zastupitelstvu a nemusí tak činit přes zpravodaj, který k tomuto opravdu určen není. Zpravodaj je snad pro občany, nemýlím li se.
  Ještě k paní doktorce a panu advokátovi. Najděte něco, cokoliv pozitivního v posledním zpravodaji,co se povedlo za jejich působení na radnici, něco na co by mohli být hrdí,něco, co udělali pro Mýťáky. Nenajdete NIC. Je to bohužel smutné, místo aby se rozloučili se svými voliči si řeší svoji kampaň a svoje půdky se starostou. Koho to zajímá, ptám se. Nejsou snad pyšní, že tam byli něco platní,že je za nimi něco vidět?
  Musím ještě říci, že jeden článek který zněl pozitivně tu byl. Psal ho pan Krejsa.Zřejmě má větší zkušenost v místní politice a ví, že jsou věci které se opravdu povedli. Tímto mu děkuji
  Na závěr bych Vám chtěl říci, že pamflet typu „slušný občan“ se do naší společnosti opravdu nehodí a je mi upřimně líto autora.
  Zkuste trochu pozitivní přístup a třeba si Vás občané začnou víc vážit. Pokud ale budete na všechno dobré a hezké co se tady v Mýtě povedlo házet hromady hnoje nikdo si Vás nebude vážit.
  PS : snad nebude můj příspěvek smazán. Prý je to na tomto webu běžné.

  Odpověď
 2. Naše Mýto
  Říj 06, 2014 - 04:40 PM

  Dobrý den, Jirko.
  Podepsané příspěvky jsou autorské. Tam kde je značka jde o kolektivní příspěvek.
  Průměrná návštěvnost za poslední měsíc je 330 zobrazených stránek denně.
  Stránka je opoziční. Chválu hledejte na městském webu. Nekritizujeme žádné řadové zaměstnance Městského úřadu. Upozorňujeme na některé kroky voleného vedení radnice, které by podle našeho LEGITIMNÍHO názoru mohly být provedeny lépe.
  Kolik máme nových ulic? Chodníky pak jsou většinou dílem RWE. S bazénem jsou lidé jistě spokojeni, jen jsme patrně jediní v republice, kteří ho rekonstruovali bez dotace. Na beton v botance se přijďte podívat za měsíc, až vyrostou opěrné zdi pod Němcovými. Upravená cesta a zábradlí jsou vaším subjektivním dojmem, který vám nikdo nebere. Ale město vyhodilo z okna projekt v hodnotě téměř jednoho milionu korun, který řešil zahradu komplexně! Co třeba bezbariérový přístup z náměstí, mobiliář,…
  Ano, Zpravodaj je pro občany. Poslední novela tiskového zákona nařizuje jeho vyváženost. Když ji není schopna dosáhnout redakce, musí holt občas přispět opozice. Jestli vás nezajímají její názory, nečtěte je. Nás zas nezajímají moudra pana starosty v jeho rubrikách. Zkuste si přečíst radniční periodika v okolních městech, zdali z nich tak vyčnívá jejich starosta či primátor.
  Ano, pan Krejza má výrazně větší zkušenost, než současný starosta. Nikdo učený z nebe nespadl, leč u nás „máme“ zřejmě výjimku…? Krejza taky nikdy o nikom na zastupitelstvu neřekl, že „je pod jeho rozlišovací schopnost“ – slova současného starosty. Kdo se ozve, je špiněn!
  Autorem vámi kritizovaného článku je MF DNES a citací RNDr. Radim Perlín, Ph.D. z Karlovy univerzity a nám přišlo, že jsou zde jisté drobné paralely s naším městem. Jek je vidět, trefuje hřebík na hlavičku.
  Odpovědí na navrhovaná pozitiva typu vybudovat Botanickou zahradu dle projektu renomovaného architekta Sendlera, využít dotace na rekonstrukci bazénu, nebrzdit výstavbu R35 nápady s podjezdem či změnou trasování apod. je právě vámi zmiňovaná chlévská mrva. Ale o tom je právě poslední příspěvek, jehož autory nejsme a je vyzdrojován.
  Jenže, jak píšete, kdo chce psa bít…

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.