Kdože dává polibky smrti?

Stokrát opakovaná lež se nesmí stát pravdou!

 

V prázdninovém Vysokomýtském zpravodaji podrobil na při str. 22 v příspěvku „Otevřená radnice?“ překvapivé, drtivé sebekritice své čtyřleté působení v pozici starosty Vysokého Mýta ing. Miloslav Soušek. Aprílový žert téměř vylučuje pohled do kalendáře…

Zpochybnil otevřenost radnice, byť on to byl, kdo se otevřeností chlubil. Současné radní obvinil, že si pletou hodinky a holínky. Sám si pletl termíny s termity, když za otevřenou radnici vydával vybourané příčky v přízemí radnice, jimiž otevřel radnici max. neidentifikovatelnému zápachu.

Pustil se do uvažovaného dialyzačního centra. Na smlouvě s původně předpokládaným provozovatelem nepozoruje nic nevýhodného, přesto ji v době svého působení nepodepsal. Nové vedené radnice zjistilo nesoulad se zákonem o obcích a vypsalo výběrové řízení. To, dle informace z posledního zastupitelstva, přineslo výrazně zajímavější ekonomický efekt.

Dalším popisovaným tématem je zamýšlená zkušební dráha IVECO. Již loňské srpnové zastupitelstvo přijalo usnesení č.129/14, že Město bude spolupracovat na nalezení vhodné lokality pro její vybudování. Starosta Soušek tehdejší usnesení nenaplnil a omezil pátrání na katastr Vysokého Mýta a soulad s jeho územním plánem (viz odpověď na bod 2 ZDE). Předem přitom bylo jasné, že se nic takového nenalezne. Sám tak nahrává temné vizi zkrachovalého Detroitu, kterou s oblibou straší.

Muzeu českého karosářství, které je zejména jeho „zásluhou“ menší a dražší než mělo původně být, vadí požadavek na zřízení badatelny. Ano, teď by se původním projektem předpokládané zrekonstruované podkroví hodilo!

Folklórem je vybájený hobbymarket. Při projednávání změny územního plánu pro stavbu hypermarketu, byl na jaře 2013 přistižen nejen ze svých pravidelných polopravd, nýbrž přímo ze lži. Porovnávat aktuálně budovaný obchod pánů Thai Ngoc Nguyena a Hong Son Doa s objektem obdobného rozsahu, jaký má stávající TESCO, je jeho typická manipulace.

Podpora radnice rovná se dle ing. Souška polibku smrti. Ano. Takto, bohužel, za jeho působení zahynul projekt Revitalizace botanické zahrady, umírá zkušební dráha na letišti a částečným invalidou se stalo Muzeum českého karosářství. Oba to přitom projekty věhlasných architektonických kanceláří Dipl. Ing. Zdeňka Sendlera a Projektil architekti.

Škoda, že více nerozvedl své, v článku zmiňované, životní zkušenosti s kupčením v politice.

Nejviditelnějším páně Souškovým počinem tak zůstávají „demokratizace“ Krymu a páchnoucí řepka olejka na českých polích.

Podobné články

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.