Rozhovor s lídrem kandidátky TOP 09 Mgr. Janem Štanglem

01 Mgr. Jan Štangl - KopieJaký máte dojem z vrcholící předvolební kampaně ve městě?

Po zkušenosti z minulých komunálních voleb jsem měl zcela jinou (patrně naivní) představu o podobě předvolební prezentace jednotlivých kandidátů. Ze zveřejňovaných článků a příspěvků některých kandidátů na zastupitele je zřejmé, že zvolili konfrontační metodu předvolebního boje. Nejde jim ani tak o střet názorů na řešení konkrétních problémů města, ale o osobní napadání a očerňování svých konkurentů. Občanům města, jako voličům, jsou starostou předestírány polopravdy a v mnoha případech přímo nepravdy, které si běžný člověk nemůže fakticky ověřit. Tak jsem si předvolební kampaň opravdu nepředstavoval. Úplná tečka za mými představami férovosti byla pomluva a urážka mé osoby, kterou vypustil nedávno p. Soušek do novin.

 

S čím tedy jdete do voleb do zastupitelstva Vy a Vaši spolukandidáti?

Naše zaměření je zřejmé ze všech článků a prezentací na Facebooku, na internetových stránkách TOP 09, NašeMýto.cz i z vystupů v dalších médiích. Jde nám především o řešení skutečných problémů města, vytvoření reálné dlouhodobé strategie rozvoje města a jeho jednotlivých součástí včetně podpory všech zaměstnavatelů a podnikatelů ve městě. Budeme hledat reálná řešení, ne populistické výkřiky. Taková řešení však musí být v souladu s právním pořádkem a nikoliv s představami jednotlivců, kteří ze z pozice svého postavení či funkce povyšují nad zákon. Jednotlivé další priority, mezi něž patří hlavně bezpečnost ve městě, řešení dopravy, zřízení komunitního centra a podpora vyžití mládeže, vybudování skutečných oddychových zón, obnova spolupráce s přidruženými obcemi a mnohá další, jsou vyjádřeny v našem volebním programu. Chceme přinést změnu městského úřadu, ten nepochybně potřebuje nového tajemníka, aby v něm zavládla konstruktivní a pracovní nálada.

 

Jaký podle Vás lze očekávat výsledek těchto voleb do zastupitelstva města?

To je otázka hodná Delfské věštírny nebo alespoň dlouholetého prognostika. V situaci, kdy se do voleb přihlásilo třináct uskupení kandidátů, si vůbec netroufám vyslovit jakýkoliv odhad, zvláště když se některá jména dosavadních zastupitelů objevují na kandidátních listinách zcela jiných a patrně i jinak programově zaměřených skupin. Bude záviset na každém voliči, zda si přečte a poslechne jednotlivé kandidáty povrchně a nechá se ovlivnit lacinými sliby, anebo pečlivě a v souvislostech zhodnotí dosavadní působení jednotlivých stran a konkrétních zastupitelů a dalších osob, které přijaly kandidaturu. Povrchní řešení občany města v budoucnu mohou přijít ve výsledku velmi draho.

 

Můžete nám sdělit Vaši představu o povolební spolupráci?

Předně musím říci, že máme zájem na tom, aby budoucí zastupitelstvo tvořilo tým, který je schopen konstruktivního dialogu a nikoliv monologu z pozice síly. Z tohoto úhlu pohledu se nám jeví jako nejpravděpodobnější partneři pro spolupráci KDU-ČSL a ODS a hnutí ANO, s jejichž kandidáty jsme osobně seznámeni a předpokládáme s nimi tvořivý dialog. Jak jsem již několikrát zdůraznil, jsme připraveni naslouchat i názorům ostatních stran a seskupení a hledat v nich myšlenky racionální a prospěšné pro město. Všichni kandidáti, kteří přijali místo na naší kandidátní listině, jsou připraveni podílet se na konstruktivní činnosti zastupitelstva a všech jeho orgánů na kterékoliv pozici.

 

Co tedy chcete sdělit voličům na závěr našeho rozhovoru?

V této souvislosti se obracím na všechny oprávněné voliče v našem městě a přidružených obcích, aby se voleb zúčastnili, volili naše kandidáty, jsou to osoby, které jsou schopny dialogu, jsou to čestní lidé, kteří myslí na dlouhodobou budoucnost města.

 

acko

Podobné články

3 Responses

Přidat názor
 1. Tomáš
  Říj 08, 2014 - 10:06 AM

  Dobrý den, chtěl bych se pana Mgr. Štangla zeptat. Zda, jak uvedl ve svém článku, „Úplná tečka za mými představami férovosti byla pomluva a urážka mé osoby, kterou vypustil nedávno p. Soušek do novin“ . Zda nezvažuji právní kroky, pokud vím, tak pomluvu je trestný čin (přestupek). Vžďyt se může bránit soudní cestou?

  Odpověď
 2. Jan Štangl
  Říj 08, 2014 - 05:20 PM

  Vážený pane Tomáši, na Váš dotaz k právním krokům – než reagovat na p. Souška, raději se věnuji konstruktivní práci a své rodině. Musím říci, že v tomto případě však již kroky podnikám. Každý by měl odpovídat za své jednání. Do jisté míry jsem byl ještě schopen tolerovat excesy ze strany p. Souška za poslední 4 roky, nejsem hádavý člověk a nechtěl jsem vystupovat agresivně. Nicméně pověstný pohár již přetekl, nenechám se urážet ani pomlouvat. Nechám věc prošetřit Policii a újmu, která mi vznikla uplatním cestou soudního řízení. Nikomu z nás by se nelíbily pomluvy v novinách. Mám strašně špatnou zkušenost s p. Broulíkem z novin 5+2 a MFDnes, který psal předmětný článek. Historicky ho vůbec nezajímala fakta, ačkoliv jsem mu v minulosti nabízel poskytnutí informací k jeho „novinařině“. Předmětný článek napsal p. Broulík jednostranně, bylo mu jedno, že mě tím poškodí. Takový novinář by se hodil spíše do bulváru a noviny 5+2 a MFDnes, svou prací snižuje uvedené tiskoviny na špatnou úroveň, to jistě čtenáři dlouhodobě cítí. Za mě tímto vyřešil problém s výběrem tisku, jeho článkům se již v budoucnu vyhnu. Musím ale říci, že se těším na období po volbách, abych se mohl vrhnout do práce a nezabývat se již útoky ze strany p. Souška a jeho věrných.

  Odpověď
 3. Tomáš
  Říj 08, 2014 - 08:48 PM

  Vážený pane Magistře, děkuji Vám za odpověď a přeji Vám mnoho úspěchu, jak v této záležitosti, ve volbách, v práci a samozřejmě v osobním životě. Je zřejmě zbytečně upozornit, že promlčecí lhůta v je 3 roky :). Ať se Vám daří!

  Odpověď

Přidat názor

Váš email nebude zveřejněn *

ověřovací kód * Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

NAŠÍM CÍLEM JE POKUSIT SE SPOLUVYTVÁŘET VIZI,
JAK BY MĚLO NAŠE MĚSTO VYPADAT V NÁSLEDUJÍCÍCH LETECH.